Monarchie moderní Evropy

Monarchie moderní Evropy

Knižní klub - 2002

Knižní klub (2002)

V deseti kapitolkách uspořádaných podle stejného vzoru podává autorka základní informace o vládnoucích dynastiích v současné Belgii, Dánsku, Španělsku, Velké Británii, Lichtenštejnsku, Lucembursku, Monaku, Norsku, Holandsku a Švédsku. Přehledné dějiny jednotlivých rodů jsou prošpikovány historkami, zajímavostmi, skandály či tradovanými legendami, doplňují je informace o erbech, titulech, náboženství, politické moci panovníků, seznamy rodového majetku a chronologické tabulky, mapy i genealogické stromy.

Ducii
  24. 11. 2012, 15:41
Kniha obsahuje mnoho faktických chyb - pohřbívá např. lucemburského prince Guillauma, který v době psaní měl sice po vážné nehodě, ale bez újmy ji přežil, dokonce se mu poté i narodily děti. Musím říci, že jsem si dlouho s tímto člověkem a jeho existencí lámala hlavu, než jsem přišla na to, jak to ve skutečnosti je.
Jinak je to ale velmi zajímavá kniha, podobnou na českých pultech nenajdeme, takže pro začátek lepší než nic, nicméně čtenář informace musí brát s rezervou.