Mrakodrap

Mrakodrap

Ikar - 2002

Ikar (2002)

V Helsinkách propukne "rudé šílenství" a sedmadvacetiletý úspěšný architekt Esko se rozhodne odjet do Ameriky, aby vyhledal Kateřinu, která se po útěku z Ruska a poté i z Finska, kde jí zabili manžela, vydala do USA. Stala se z ní úspěšná fotografka a manželka MacCormicka, investora stavby mrakodrapu, jehož úspěšný návrh vypracuje právě Esko. Návrh je mu však ukraden. Mašinérie kolem investic, boj o prestiž mezi architekty, uskutečnění vlastního Eskova projektu i naoko neopětované city ke Kateřině vyvolají sled událostí, jež Eska nasměrují zpátky do Finska, kde se dovídá krutou pravdu o dávno minulých událostech…

Floween
  21. 4. 2013, 20:57
Nikdy jsem nečetla knížky podobného stylu, zarytá milovnice fantasy a románků, takže když mi pak přišla do ruky tato, byla jsem dost překvapená čtivostí a spádem.
Dnes už ji mám za sebou nejednou, kvůli báječnému popisu hrdinova života i emocí, takže pokud se někomu z vás dostane do ruky, třeba úplnou náhodou jako mně, doporučuju!