Každý den o trochu blíž

Každý den o trochu blíž Originální název: Every day gets a little closer

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0739-9

Portál (2014) 978-80-262-0739-9 256
Portál (2005) 80-7367-018-6 256

Irvin Yalom, autor oblíbené beletrie s psychoterapeutickou tematikou, napsal tuto knihu spolu s Ginny Elkin (pseudonym). Ginny Elkin, talentovaná mladá spisovatelka s psychickými obtížemi, byla v minulosti v péči několika psychiatrů a psychoterapeutů, až se nakonec s nálepkou "schizoidní" dostala do Yalomovy praxe na Stanfordově univerzitě. Yalom se spolu s Elkin dohodli, že jako součást terapie bude každý z nich nezávisle psát deník reflektující jejich terapeutická sezení. Čtenáři se tak dostává do rukou výsledek jejich domluvy - text nahlížející z obou stran prožitky a postupně se rozvíjející vztah mezi terapeutem a pacientkou. (Založil/a: skjaninka)

Hejhula
  22. 11. 2012, 18:12
Trochu zklamání a nuda. Po strhujících knihách Lži na pohovce a hlavně vynikající Když Nietzsche plakal jsem očekával mnohem víc. Možná se do knihy nedostala energie, která možná byla při vlastních psychoterapeutických hodinách. V podstatě musím říct, že Ginnina část byla mnohem čtivější a zajímavější. V této knize se mi Yalom kupodivu jeví jako narcistní samolibý terapeut a jeho spokojenost se sebou samým mě poněkud dráždí. Ale třeba jsme si jen v tomto díle nepadli do noty...