Paměti růže

Paměti růže Originální název: Mémoires de la rose

Ikar - 2002
ISBN: 80-7202-970-3

Ikar (2002) 80-7202-970-3 206

Po více než půlstoletí od záhadného zmizení světoznámého autora Země lidí, Citadely či Malého prince vychází autentická intimní výpověď jeho ženy, rozené vypravěčky. V jejích vzpomínkách ožívá Saint-Exupéry ve své lidské slabosti a velikosti, zbavený aureoly moralistního spisovatele. 29letá Consuelo, v literárních kruzích Paříže přezdívaná "malá sopka ze San Salvadoru", se s letcem Antoinem, autorem tehdy neúspěšné literární prvotiny, seznámila r. 1930. Paměti růže zachycují v temperamentním poetickém vyprávění bouřlivé bohémské soužití výjimečné dvojice, osudovou lásku zmítanou mezi horečnými shledáními a krutými odlukami, úzkostnými obavami o život manžela-letce i okamžiky absolutního štěstí. Sled až neuvěřitelných epizod poodhaluje neznámé okolnosti života spisovatele-pilota.

Consuelo de Saint-Exupéry Consuelo de Saint-Exupéry
*10.04.1901 - †1979

vladislaus
  14. 3. 2013, 16:34
Knihy Exupéryho jsem nikdy nepochopil a po memoárech jeho ženy nechápu ani autorův život. Ti bohémové, nejdřív všechny blízké zahrnují láskou a pak z nich dělají onuce. Chudák jeho žena.
Lean
  12. 2. 2016, 20:45
Saint-Exupéryho jsem si nikdy nestavěla na piedestal. I přesto po přečtení této zpovědi zabolí u srdce.
EVASO
  9. 12. 2013, 16:36
Ano, chudák jeho žena, ale mohla vědět, že si bere člověka ve znamení Raka. Jsou prostě takoví. Rádi opouštějí a ještě raději se vracejí. Druhá půlka jejich povahy je odvážná,hloubavá a velmi inteligentní.
Ivulla
  22. 10. 2011, 22:59
Zajímavá, poutavě psaná kniha, která obohatí hlavně fanoušky spisovatele A. Saint-Exupéryho. Doporučuji k přečtení.