Skellig

Originální název: Skellig

Mladá fronta - 2008
ISBN: 80-204-1528-9

Mladá fronta (2008) 80-204-1528-9 149

K čemu mají lidé na zádech lopatky, přemýšlí dvanáctiletý Michal. Jsou to pozůstatky křídel z dob, kdy jsme ještě byli ptáci? Anebo jsme byli andělé? A co když andělé žijí mezi námi? Tyhle otázky Michala napadají, když v polorozpadlé garáži svého nového domova objeví tajemné polomrtvé stvoření něco mezi člověkem, ptákem a andělem. Jediný, komu se může se svým objevem svěřit, je jeho nová kamarádka Mína. Společně o Skelliga pečují a Michaelův život se začíná měnit. (Založil/a: chancha)

chancha
  1. 2. 2010, 23:16
"Na knize nejvíce oceňuji především autorovu schopnost zobrazit svět dospělých očima dítěte jako kombinaci dětských fantazií s pochmurnou realitou světa dospělých starostí. Za využití nedětského stylu a jazyka tím vzniká právě příběh jak pro děti tak pro dospělé. Vzniklo to především snahou autora nevytvořit dojemný příběh s happyendem, o kráse lásky a přátelství a lidské pomoci. Jak jsem napsal, autor do příběhu vložil pochmurnou realitu našeho života, kde je smrt a bolest každodenní záležitostí. S tím koresponduje i postava Skellga, vytvářející dojem anděla. Přitom není ale vykreslen jako mýtická dobrotivá postava. Obdobně je to i s jinými postavami, jako vynikající lékař v nemocnici léčící artrózu, který všem doporučuje své krvavé "jehla a pilka"."

Komentář:od BoboKing ze serveru Knihovnice