Orwellovo století 1901 - 2000

Orwellovo století 1901 - 2000
Originální název: Orwellovo století 1901 - 2000

Knižní klub - 2001

Knižní klub (2001)

Nejproslulejší český komentátor, někdejší redaktor Mladého světa, Českého rozhlasu a Lidových novin, Práce a Slovo, shrnul do této nesmírně zajímavé knihy seriál sta příběhů 20. století, které psal v letech 1999-2000 pro časopis Týden. V knize tak postupně rok za rokem defilují osobnosti a události, které poznamenaly uplynulé století a s nimiž se měnil svět: počínaje příběhem královny Viktorie - "babičky Evropy" až po skandál Moniky Lewinské a Billa Clintona či titulní komentář o "Evropě na ústupu"- budeme číst tuto knihu s velkým zaujetím. Oceníme zasvěcený text, ale i poutavé podání a množství fotografií.

Jiří Hanák Jiří Hanák
*27.02.1938

ondrej_plevak
  19. 8. 2015, 10:11
Knih o dvacátém století je dost, tato je ale unikátní. Jednotlivé roky 1901 - 2000 jsou představeny pomocí nejvýznamnějších událostí těch konkrétních let. Publicistické pojetí zajišťuje čtivost a plus dávám taky za tematické obrázky. Doporučuji.