Lásky Žofie Bosniakové

Lásky Žofie Bosniakové Originální název: Lásky Žofie Bosniakové

Petrklíč - 2007
ISBN: 978-80-7229-169-4

Petrklíč (2007) 978-80-7229-169-4 262

Autor Čachticke pani Jožo Nižnanskýi v tomto románu oživuje poutavé duše oplívající milostnými zápletkami a politickými intrikami. Spisovatel rozebirá nejen všechny lásky Žofie Bosniakové, ale i tehdejší dobu v její pestrosti a rozmanitosti. Toto historické téma už dříve inspirovalo P. O. Hviezdoslava ke zpracování zdařiilého eposu. V knize se jasně odráží jemná duše a čistý člověk, jímž byla Žofie Bosniaková. Spisovateli se skvěle vydařily epizodické postavy, v nichž se zaskvěl i jeho smysl pro humor s romantickou perokresbou. Příběh je dotvářen obrazy majestátného Strečna, Fiĺakovského a Muranského hradu. Kniha rozhodně zaujme všechny čtenáře, kteří mají rádi historickou literaturu opředenou spletitostí lidských vztahů. (Založil/a: marinada)

Jožo Nižnánsky Jožo Nižnánsky
*30.08.1903 - †07.03.1976

Veve721
  25. 9. 2016, 23:23
Další z knížek, od které jsem se nemohla odlepit ;-) velice dobře napsaná, plná nejen romantiky, ale také dobrodružství a intrik.
AnnaP
  26. 4. 2010, 20:50
Také velmi dobrá kniha, poutavě napsaná, krásným jazykem. Od Joža N. doporučuji také Choleru nebo Studnu lásky. Obě stojí za to, zvláště CHolera je vydařená, byť ve slovenštině.