Pearl Harbor 1941

Pearl Harbor 1941

Jota - 2002

Jota (2002)

Hlavní pozornost v knize není věnována historickému výkladu pozadí a průběhu akce, ale prostřednictvím dvou stovek hesel za doprovodu stovky fotografií se kniha snaží přiblížit jednotlivé protagonisty událostí a přinést podrobné a přehledné informace o vojenských jednotkách a zbraních, souvisejících s danou tematikou. Stěžejní část publikace, encyklopedický slovník hesel, vztahujících se ke sledované problematice japonského útoku na Pearl Harbor 7. prosince 1941, je uvedena stručným historickým exkursem a zakončena chronologickým přehledem. Snazší orientaci čtenáře by měla sloužit v textu použitá kurziva, jež odkazuje na jednotlivá slovníková hesla. Autor si v žádném případě nečiní nárok na úplnost hesel ani jejich optimální složení, mimo jiné i z toho důvodu, že příručky podobného typu se u nás prakticky nevyskytují. Proto jde ze strany autora i nakladatele o svého druhu sondu, zda publikace tohoto typu má na našem knižním trhu své opodstatnění.