Sbohem, baby

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Olympia - 2008
ISBN: 80-7376-049-5

Olympia (2008) 80-7376-049-5 354

Bostonští soukromí detektivové Patrick Kenzie a Angela Gennaro usilovně pátrají po zmizelé čtyřleté holčičce. Ta zmizela tak dokonale, jako by nikdy neexistovala.Pak zmizí další dítě...a detektivové zjišťují, že média mají zájem spíš o senzační zprávy, než o nalezení dětí. Následuje půlnoční předávání výkupného, při kterém dojde k divoké přestřelce. Město je plné tajemství a hněvu a jakési tajné síly mají zájem na tom, aby se dítě nikdy nenašlo. V tomto složitém světě nejasných vztahů a lží, kde pachatelé jsou možná lepší než jejich oběti, Patrick a Angie brzy zjišťují, že ti, kteří dítě hledají, riskují život, a že by možná věci měly zůstat tak, jak jsou.Od tajemného úvodu až k šokujícímu závěru Dennis Lehane potvrzuje, že patří mezi nejlepší současné vypravěče a je jisté, že tato kniha bude patřit mezi nejnapínavější romány tohoto roku. (Založil/a: Shaqualyck)

Barabura
  31. 5. 2013, 15:01
POZOR SPOILER Musím říct, že takhle už mě dlouho žádná knížka nenasrala. Možná nikdy. Ten konec je tak strašně debilně "správnej", že to snad ani není možný. Patrick se fakt zachaval jako idiot a dobře ho Angie poslala do prdele. Možná ještě trochu chápu ty policajty, i když se na to taky mohli vykašlat, že jako chtěli dodržovat zákon, ale proč se toho účastnil ten blbec Patrick to nechápu. Klidně střílí zločince do hlav, jó to si obhájí jako správnou věc, ale pak klidně nechá zavřít lidi, který dělaj opravdu něco správnýho jenom proto, že to není tak úplně košer pro společnost. Fakt sem vytočená, hodně. KONEC SPOILERU. Každopádně kniha je to výborná ;)
janeicka
  2. 12. 2014, 12:51
Jestliže Černá nenávist byla vcelku oddechovým čtením, Dotek temnoty už propracovanou detektivkou, tak ve Sbohem, baby se autor dokázal posunout ještě někam dál, do psychologické roviny. Příběh, který vás donutí se nad některými věcmi důkladně zamyslet. Podobně jako uživatelka Barabura, ani já se neubránila velké lítosti a rozčarování nad vlastně dobrým koncem, a je jedině dobře, že autor o tomto tématu píše. Opravdu mistrovská kniha, jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla.

Na závěr upozornění pro další čtenáře - pokud se chystáte číst tuto knihu, raději si před ní přečtěte oba předchozí díly série, minimálně Dotek temnoty, protože se zde docela dost hovoří o pachateli a událostech z tohoto příběhu.
Keatin
  24. 2. 2013, 9:35
Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. Naprosto úžasná kniha, jak napsal uživatel illy - top kniha. Nezabředává do zbytečných patosů, není tam ani jedno hluché místo, které by čtenáře nebavilo, nebo byl nucen jej přeskočit. Věřím, že po přečtení se každý zamyslí nad tím, co by kdyby ...protože to ani nijak nejde. Autor na čtenáře netlačí se rozhodnout, kam se přikloní, co by uděll, samo nějak vyplyne, že se čtenář jen tak "mimochodem" rozhodne, zamyslí ...
illy
  30. 9. 2012, 10:54
Top kniha. V podstatě klasická krimi s výtečnými dialogy. Balancujeme na hraně morálky a pravidel, s nichž ani jedno není správné. Lidská bestialita i lhostejnost k vlastní rodině. Super kniha i film. Díky opět nakladateli. Jedná se o čtvrtý díl serie. U nás by měla nyní vycházet od začátku, v knize se ovšem dost o minulých případech mluví.
Rinae
  12. 12. 2015, 18:43
V papírové podobě mám od Lehaneho raději Tajemnou řeku, ale tohle je rovněž velmi solidní detektivka. Velké rozhodování na konci příběhu mi přišlo snazší než to, které vidíme ve filmové adaptaci, poněvadž postavy jsou trochu jinak "vystínovány". Jo a ještě škoda té ohavné knižní obálky.