Prokletý ostrov

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Olympia - 2009
ISBN: 978-80-7376-152-3

Olympia (2009) 978-80-7376-152-3 337

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být. (Založil/a: Shaqualyck)

Keatin
  1. 2. 2013, 18:05
Sice jsem byla ovlivněna filmovým zpracováním, resp. představou Lea Dicapria, ovšem to nebránilo tomu, že kniha je velice čtivá, i když ...a to vám tedy napíšu, jsem z toho konce byla celá tumpachová. :)
soniaf
  15. 10. 2015, 13:14
Snad první kniha o které bych řekla, že byla horší než film. Snad proto, že paranoidní záchvaty, bludy, abstinenční příznaky a jiné vnitřní pochody z hlavy hlavní postavy jsou popsány jen tak nějak narychlo, ve spěchu, příliš fakticky bez dostatatečných emocí k tomu. Možná to autor udělal záměrně protože měl pocit, že děj tím dostává spás. Možná autor prostě neumí popisovat emoce. Nevím, nic dalšího jsem od něj nečetla, a tak nemohu posoudit. Každopádně tenhle pro knihu velký nešvar se ve filmu ztratí. Hodnotím proto nízko.
Jarohrad
  30. 11. 2013, 9:15
Viděl jsem nejprve film a potom četl knihu. Film mi v tomto případě připadal lepší. Bez jeho shlednutí bych možná měl v knize místy problém.
eval
  2. 5. 2013, 0:12
Viděla jsem nejdřív film, film byl skvělý. Knížka byla do vlaku akorát, bohužel už od první stránky jsem věděla, jak to dopadne, tak jsem si knihu nemohla užít tak, jak by si zasloužila.
Plk. Cathcard
  26. 1. 2016, 23:09
Desivá kniha z ktorej vzišiel ešte desivejší film (v dobrom slova zmysle, samozrejme). Film je pritom vernou adaptáciou románu. Z knihy je však - teda aspoň podľa môjho názoru - ďaleko patrnejšie rozuzlenie celého príbehu, ktoré je:

SPOILER !!! SPOILER !!! SPOILER !!!

Na ostrove sa skutočne robili nezákonné pokusy s ľuďmi. Teddy mal nájsť dôkaz o týchto aktivitách pre istého senátora, ktorý by sa bol o zatvorenie inštitúcie postaral. Nakoniec však Teddyho dostali, oklamali a (lobotomicky) zničili.
Renata M
  18. 6. 2015, 13:11
Prokletý ostrov mám ráda a četla jsem ho již několikrát. Asi ani nedokážu popsat, co přesně mě na této knize tak zaujalo, ale pokaždé, když ji čtu, dokáže mě vtáhnout do děje. Když knihu čtu, připádám si, jako kdybych byla s Teddym na ostrově.
Hrozně ráda se k Prokletému ostrovu vracím. Mohu říci, že kniha se mi líbí o něco víc než film. Určitě stojí za přečtení!
Ivcas5
  9. 11. 2011, 15:45
Až neuvěřitelně čtivý a napínavý příběh. Doporučuji k přečtení všem - komu se líbil film, ale i těm, co ho neviděli. Úžasná knížka:)