Všechny moje lásky

Originální název: High Fidelity

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-386-1

BB art (2000) 80-7257-386-1 236

Bezcitná a cynická, citlivá a něžná, úsměvná a malicherná, smutná a hluboká, je s ní spousta legrace a ví o vás snad úplně všechno. Taková je knížka Nicka Hornbyho Všechny moje lásky. (Založil/a: Shaqualyck)

Ghoulman
  29. 8. 2016, 15:39
Všechny moje lásky mám hodně rád a to jak z důvodu očividné Hornbyho vášně k hudbě (tuhle lásku s ním sdílím), tak kvůli výbornému mixu tragiky (typická nostalgičnost ztracených vztahů) a komiky (ještě typičtější chlapská zbrklost v oblasti citů). Navíc má kniha těžko popsatelnou, ale velmi silnou atmosféru. Když ji čtete, máte opravdu pocit, jakoby jste trávili většinu času s Robem a jeho potrhlými přáteli ve starším, zaprášeném obchůdku s muzikou a řešili s ním nástrahy (a trapasy) milostného života. Každopádně doporučuji i filmové zpracování, které je docela věrné předloze a má navíc výborný soundtrack.
Keatin
  13. 4. 2012, 7:56
Zajímavá kniha o lásce a jejich útrapách, avšak nečekejte nic srdcebolného ...prostě a jednoduše vtipné pojetí Nicka Hornbyho nutí člověka přemýšlet o tom, jak by vypadala asi jeho knížka, kdyby se rozhodl sepsat všechny své lásky. :)
VenDulin85
  22. 1. 2014, 16:28
Moje první setkání s Nickem Hornbym proběhlo v oboustranné spokojenosti (knížka má čestné místo v mojí knihovničce, takže reptat nemůže), příběh jsem sfoukla během pár dní, protože jinak to nešlo. Styl psaní mi je tak blízký, že asi budu částečně Britka, nebo má Nick české kořeny ;-).
Navíc obdivuji ohlédnutí hlavní postavy za svou minulostí, přestože to není veselé, smějete se tomu, baví vás a na konci jste smutní, že už to opravdu končí (to já sepsat něco podobného o sobě, bude to hororová povídka, kterou od sebe budou lidi s úděsem odhazovat v dál). V neposlední řadě bych vypíchla to, že po přečtení budete krom příběhu bohatší i o (nejméně) pár písniček, které si zamilujete, protože písničky tvoří docela podstatnou část románu.
JarKun
  11. 8. 2013, 18:04
Tak k prvotině jsem se dostal až k jako šesté knížce od Hornbyho a zpočátku jsem si myslel, že bude patřit k mým méně oblíbeným. Ale když se pak postavy více rozvinuly, zamiloval jsem si diskuse o muzice i všechny Robovy přehmaty. A ve všem tomu humoru mi přijde, že má knížka i trochu smutku a opravdové zamilovanosti.
lennyd
  2. 1. 2013, 7:05
Když jsem knížku četl poprvé, byl jsem z ní nadšený. I napodruhé, i napotřetí. I stejnojmenný film se mi hodně líbil. Jenže teď mi přijde, že čím jsem starší (a to právě ve věku Roba), tím se mi Všechny moje lásky líbí méně. Sice jsem je opět přečetl takřka jedním dechem, ale různé Robovy hitparády, které mi kdysi přišly ukrutně vtipné, už jsem přeskakoval a tak nějak se nemohl dočkat, až dostane rozum a vyřeší své trable....