Čarodějky z Eastwicku

Originální název: Witches of Eastwick

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1993
ISBN: 80-205-0316-1

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) 80-205-0316-1 245

Fantaskní román, do češtiny přeložil přeložil Jan Jirák. Kniha pojednává o třech znuděných ženách, které si vyčarují si dokonalého muže, Darryla van Horna, jež si okamžitě všechny ženy získá svým šarmem a charismatem.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Shaqualyck)

Introvert
  16. 2. 2014, 16:26
Myšlenka je zajímavá, originální. Škoda, že ji autor rozvleklým stylem vyprávění prakticky pohřbil. Mám ve zvyku knihy dočítat, čekám gradaci, nějakou pointu. Tady jsem se nedočkala. Už bych ji znovu neotevřela.
Peetuliska
  24. 2. 2014, 19:26
Čekala jsem příjemnou odpočinkovou četbu, ale místo toho jsem narazila na příšerně nudnou a špatně se čtící knihu. Film jsem neviděla, ale po této zkušenosti nemám ani náladu.
Moreanne
  25. 1. 2012, 23:15
Mám takovou zásadu, že pokud mě kniha nezaujme během prvních 20-30 stránek, nečtu ji. Tohle bylo tak neuvěřitelně nudné, rozvleklé, nicneříkací a s tak příšerně šroubovanými větami, že jsem to opravdu udělala - na straně 25 jsem knihu zaklapla a dál nečetla. Hrůza.
Ducii
  21. 6. 2015, 17:08
Nuda. Od začátku do konce velká nuda. Těžko se to četlo. V dlouhých nudných odstavcích jsem se ztrácela.
Halalí
  10. 12. 2010, 18:20
Některé filmové adaptace zcela zastíní svůj literární předobraz, některé ne. Čarodějky naneštěstí spadají do té první kategorie. Film oslnil hlavně výborným hereckým obsazením – démonický Jack Nicholson a trio nádherných a talentovaných hereček (Cher, Susan Sarandon a Michell Pfeiffer) – ale knižní předlohu příliš nectil, vypůjčil si hlavní myšlenku, kterou ovšem velmi „okleštil“ a zbavil ji břitkosti. Ve filmu jsou z knihy hlavně skandální scény, Updikovy myšlenky se někam vytratili, o pozměněném (a zcela nepodařeném) konci, ani nemluvě. Film není špatný, ale jako náhražka, pro lenochy, kterým se nechce číst nepříliš čtivý Updikův text, nedostačuje ani v nejmenším. Film je hlavně zábava, kniha je kousavou satirou, kritikou konzumní společnosti, maloměšťáctví, povrchnosti života. Kniha je to také zábavná, ne, že ne, ale jde o zábavu s nahořklou pachutí.
Sandalkar
  14. 11. 2015, 21:56
Nuda, šeď, šeď... Čekala jsem od námětu víc, navíc mi knížku i film doporučovalo několik dalších lidí. Na druhou stranu tady to vypadá, že rozhodně nejsem sama, kdo knize nepřišel na chuť...
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:20
Spousta zbytečných dialogů a popisů. Joh Updike si v popisech libuje, ale je to vážně zbytečné a dost nudné. Příběh se dost liší od filmu. Já jsem film viděla dřív jak knihu, možná by bylo lepší, kdybych film neviděla, protože bych nesrovnávala. Takže všem čtenářům, kteří si budou chtít tuto knihu přečíst doporučuji, aby si nejdřív přečetli knihu a pak se podívali na film. Možná to bude lepší.
Bogen
  20. 9. 2016, 14:06
Po známém filmovém zpracování ve stylu komedie, navíc s mým oblíbeným J. Nicholsonem, jsem s napětím čekal v čem je jako obvykle knížka jiná. A taky že je. Mnohem psychologicky složitější než zjednodušený film. A líbí se mi víc, asi jsem náročnější. :-)
Luczynka
  4. 6. 2011, 13:28
Pro mě neskutečně nudné a úplně o ničem.
A ačkoli se to často nestává, film byl oproti knížce na vysoké úrovni.
Nemít to za povinnou četbu, nikdy do toho nejdu:-)