Herák

Herák Originální název: Junk

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-380-X

Alpress (2000) 80-7218-380-X 286

Čtrnáctiletý David už není schopen snášet dusné prostředí v rodině, uteče z domova a po několika dnech živoření ve městě se ho shodou náhod ujímá skupinka squatterů. Zdánlivě vyřešená Davidova situace se zkomplikuje tím, že za ním uteče i jeho děvče. Od toho okamžiku nabírají události rychlý spád. Okolnosti oba mladé lidi přivedou až k heroinu a drogové závislosti. Výmluvný příběh bez planého moralizování vypráví čtenářům ze svého úhlu pohledu sami aktéři, jejich přátelé a pozorovatelé zvenčí, kteří se snažili zabránit tragédii. (Založil/a: Makkyky)

#drogy
Melvin Burgess Melvin Burgess
*25.06.1954

Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:01
Kniha zabývající se drogovou tématikou. Psáno velmi prostým stylem, který neurazí, ale ani nenadchne, mě tedy rozhodně nenadchl. Rozhodně existují mnohem lepší knihy s touto tématikou.
Preambule
  17. 5. 2014, 18:28
Knihy o drogách vždycky přitáhnou velké publikum. Tato kniha ale na populárním tématu parazituje. Postavy podivně se zmítající ve své závislosti. Text jednoduchý, dialogy o ničem. Musela jsem přeskakovat pasáže plné plytkých řečí. Chcete-li číst o drogách, čtěte My děti ze stanice Zoo, Milion malých střípků, Memento a mnohé další. Tohle NE. (Pokud vám není deset a nechcete se začít poučovat VELICE zlehka)
snedy
  28. 7. 2014, 19:43
Někde jsem zahlédl přirovnání k Dětem ze stanice Zoo. Tak za mě tedy rozhodně ne, chybí syrovost, překvapivost i intimnost dětí, tohle je prostě jen "realisticky" a "šokujícím" způsobem napsaný text, který u mě osobně naprosto nefungoval, protože jsem měl celou dobu pocit, že čtu prvoplánový kalkul, který se snaží mixovat ceněné ingredience "protidrogových" knih, ale v konečném důsledku naprosto nic neřekne.
RacingF
  10. 1. 2015, 15:04
Obdiv k těm, kteří knihu zvládli přečíst celou. Já tenhle brak musela odložit asi po dvaceti stránkách.
melanie
  17. 1. 2016, 19:12
Do 3/4 popisuje kniha to, jak je heroin super, bez problému a všechno je v pohodě. Někdy potom se to zlomí, ale stále si to zachovává jakousi pohodovost. Nebyla jsem schopná jakýmsi způsobem soucítit s postavami, jako tomu bylo například v knize My děti ze stanice ZOO nebo Memento, které ve mně opravdu něco zanechaly, ale Herák mi vůbec nic nedal.
lolak656
  22. 8. 2016, 8:32
Od této knihy bych očekával něco víc. Bylo hrozně moc vidět, že autor opsal vše o drogách z jiných knih. Věci s drogami tam navíc bylo hrozně málo. Tato kniha měla vyděsit rodiče. Hrozná kniha. 1/5
Eula
  14. 10. 2013, 2:15
Další kniha, z které mrazí v zádech. Jak lehce se člověk dostane na ulici, do squatu, k drogám, a jak těžká je cesta zpět. Dehtík a ostatní mi přirostli svým způsobem k srdci.
lyzbeth
  11. 7. 2012, 18:31
Jedna z nejlíp napsaných knih o drogách a drogové závislosti, ale nejen o tom. O lásce, mládí, zmatení, odvaze, touze, naivitě.
Annita
  18. 1. 2012, 4:38
Tak to u drog bohužel bývá,že i z toho nejhodnějšího, nejslušnějšího se stane ten největší zmrd,čórka, oplzlej feťák... a ten, co ho do toho dostal se z toho dostane...Reálný příklad toho, jak se jednou začne, už jen tak nepřestane... Tato knížka vás provede rájem i peklem, ukáže vám podrobně jak se člověk dočista zničí. A co z toho když si to i uvědomíte a chcete přestat, nejde to....stejně si dáte znovu a znovu... jen se budete sami ztrapňovat debilním „ už Nikdy!“..jak s tím seknete,už si nikdy nemůžete dát,jasný?! nikdy!....viz.Dehtík nebo film Piko....
miluju tu knížku.tak jaksi mi dootevřela oči..to neni jak film, že na něj koukáte pozorujete to.. já byla celou tu dobu s nima a u toho jsem na tu celou situaci mohla koukat i ze shora... jsou 4 ráno,ne nejsem sjetá,jen proto,ze tu jsem tak brzo preci nemusim hned bejt!...Prave jsem ji dočetla,a to uz sem ji jednou cetla,ale poprvy se slzami v ocich..Jak kazdou kapitolu shlizite jinyma ocima :pred tim: Gemma-poblazněná puberťacka nadchlá pro každou špatnost,...Lili-"okouzlující bláznivá dívka plná radosti,milosti,..Rob-milý,hodný,přitel Lilly.. Dehtík...to byl stydlivý,slušný kluk,nekouril... potom: Rob:čórka,fetka,.. Lili:,fetka,devka,zmanipulovala všechny kolem,hrála si na kamarádku a v jádru byla svině Gemma:chodila s Dehtikem,fetka,devka,Dehtíka vlastne ona privedla k drogam!po otehotneni prestala brát a vše.... Dehtík:se z nich stal nejvetsi zmrd,corka,fetka,kouril..přišel o Gemmu,ne kvuli drogam,kvuli tomu ze ho nemilovala,vsechnu lasku delal jen herak....