Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Crazy

66%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Crazy Originální název: Crazy

Nejnovější vydání:
Olympia - 2000
ISBN: 80-7033-678-1
Počet stránek: 143
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Olympia (2000) 80-7033-678-1 143

"Ahoj lidi. Jmenuju se Benjamin Lebert, je mi šestnáct a jsem mrzák. To jenom, abyste to věděli. Myslím, že to je v oboustranným zájmu." Těmito slovy se o prvním školním dnu v internátu Neuseelen představuje Benjamin svým spolužákům. Je to již jeho pátá škola. Tady by měl konečně absolvovat osmou třídu a pokud možno také složit maturitu. Nejdůležitější zkušenosti se však sbírají až po vyučování. Benjamin a jeho pět kamarádů jsou neúnavní "hledači sami sebe". Při všech svých akcích, během nočních návštěv na dívčím oddělení, stejně jako při tajných výpravách do vesnice, se neustále zabývají otázkou, o co vlastně při tomto podniku nazvaném život jde. O holky a kamarádství? O to stát se dospělým? Nebo jednoduše jen o to bez přestání pokračovat - bez ohledu na to, jak bláznivý je tento svět nebo nakolik "crazy" jsou oni sami?

Ve svém autobiografickém románu vypráví šestnáctiletý Benjamin Lebert s nečekanou vřelostí, značným vtipem a notnou dávkou sebeironie o těžkostech dospívání. Kniha byla dosud přeložena do 30 jazyků, a to včetně češtiny. V České republice byla vydána v roce 2000, tedy pouhý rok po svém vzniku, nakladatelstvím Olympia. O český překlad se postarala Eva Černá. Podle této knihy byl také v roce 2000 natočen stejnojmenný film, který měli již možnost vidět i diváci v České republice. (Založil/a: Makkyky)

(více)  

Štítky

více  
Benjamin Lebert Benjamin Lebert
*09.01.1982


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

karkulin1982
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 12. 2013, 19:45
Knihu jsem četla v originále dávno před českým přeložením a naprosto mě ve své době nadchla. Přečetla jsem všechny autorovi knihy, které vydal a moc mě mrzí, že nejsou přeloženy pro české čtenáře. Ve všech knihách zůstává autor melancholický, až depresivní, což k jeho samotné povaze prostě patří. Vřele doporučuji i film se soundtrackem!