Smrt Horových služebníků

Originální název: The Horus Killings

Metafora
ISBN: 80-86518-55-8

Metafora 80-86518-55-8 290

Píše se rok 1479 př. n. l. a ve slavné staroegyptské říši se děje něco nevídaného. Po drtivém válečném vítězství nad sousední Mitánií a razantní čistce, kterou poté provedla mezi dvorskými hodnostáři, usedla na trůn žena! Ta ohromující opovážlivost přivádí mnohé k zuřivosti. Královna Hatusu si však chce vládu udržet za každou cenu. Co k tomu ale nezbytně potřebuje, je podpora nejmocnějších egyptských chrámů. Jejím plánům však kdosi nepřeje. Brutálním způsobem je zavražděn jeden z kněží za-svěcených sokolímu božstvu, Horovi. O život přijde starý učenec, po něm je nalezen mrtev další služebník chrámu. A další a další jako by se je vrah snažil umlčet navždy. V této chvíli se jeví nezbytné povolat muže, jenž by si se záležitostí tak nebezpečnou a hrůznou dokázal poradit. A takovým profesionálem na svém místě je samozřejmě osvěd-čený, bystrý a odvážný soudce, ctihodný pán Amerotke. Čtenáře opět čeká barvité vylíčení faraonského dvora se všemi jeho přepychovými i bi-zarními detaily, ovzduší politických intrik, nebezpečí a tajemna. (Založil/a: vaja)

Honey0105
  30. 9. 2010, 17:03
Tak tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce ( z těch, co jsem doposud přečetla). Je to prvně, co jsem opravdu netušila kdo je vrah, ale hlavně se mi zde moc líbil Šufoj, který mi přišel velice vtipný se svými lektvary.
Veve721
  26. 9. 2016, 5:58
Tato kniha mě opravdu bavila, byla napínavá, plná zvratů a nebylo tak lehké uhodnout vraha, za což dávám plný počet bodů.