Smrt Horových služebníků

Originální název: The Horus Killings

Metafora
ISBN: 80-86518-55-8

Metafora 80-86518-55-8 290

Píše se rok 1479 př. n. l. a ve slavné staroegyptské říši se děje něco nevídaného. Po drtivém válečném vítězství nad sousední Mitánií a razantní čistce, kterou poté provedla mezi dvorskými hodnostáři, usedla na trůn žena! Ta ohromující opovážlivost přivádí mnohé k zuřivosti. Královna Hatusu si však chce vládu udržet za každou cenu. Co k tomu ale nezbytně potřebuje, je podpora nejmocnějších egyptských chrámů. Jejím plánům však kdosi nepřeje. Brutálním způsobem je zavražděn jeden z kněží za-svěcených sokolímu božstvu, Horovi. O život přijde starý učenec, po něm je nalezen mrtev další služebník chrámu. A další a další jako by se je vrah snažil umlčet navždy. V této chvíli se jeví nezbytné povolat muže, jenž by si se záležitostí tak nebezpečnou a hrůznou dokázal poradit. A takovým profesionálem na svém místě je samozřejmě osvěd-čený, bystrý a odvážný soudce, ctihodný pán Amerotke. Čtenáře opět čeká barvité vylíčení faraonského dvora se všemi jeho přepychovými i bi-zarními detaily, ovzduší politických intrik, nebezpečí a tajemna. (Založil/a: vaja)

Veve721
  26. 9. 2016, 5:58
Tato kniha mě opravdu bavila, byla napínavá, plná zvratů a nebylo tak lehké uhodnout vraha, za což dávám plný počet bodů.
Honey0105
  30. 9. 2010, 17:03
Tak tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce ( z těch, co jsem doposud přečetla). Je to prvně, co jsem opravdu netušila kdo je vrah, ale hlavně se mi zde moc líbil Šufoj, který mi přišel velice vtipný se svými lektvary.