Krvavá cesta do Tunisu - Zničení sil osy v severní Africe - listopad 1942 - květen 1943

Jota - 2003

Jota (2003)

David Rolf je uznávaným historikem, specializujícím se na vojenské operace za druhé světové války. Pro napsání této knihy prostudoval materiály v britských, amerických i německých archívech.

Gallienus
  24. 5. 2015, 14:11
Někdy při velkém očekávání přijde bohužel zklamání, nemůžu říct, že je ta kniha vyloženě špatná, ale mě nenadchla. Očekával jsem podrobnou a vyváženou studii závěrečných bojů v severní Africe a dostal jednostrannou oslavu spojeneckých jednotek a jejich velitelů. Autor se sice snažil o nějakou korektnost, ale moc se to nedařilo, navíc se mi i kniha dost špatně četla, což se mi u těchto prací nestává. Laika může kniha uvést do základní problematiky, někoho kdo se o válku v Africe zabývá hlouběji moc nepotěší.