Randez-vous před márnicí - Původní česká detektivka

Randez-vous před márnicí - Původní česká detektivka Originální název: Randez-vous před márnicí - Původní česká detektivka

Moba - 2003

Moba (2003)

Mladý novinář Petr Finn si dává schůzku s “dívkou z internetu“ před márnicí. Čeká ho tam "sladká odměna" v podobě přepadení a ukradení auta. Druhý den najdou jeho auto i s mrtvolou na zadním sedadle. Petr Finn se rozhodne vše vyšetřovat i přes zákaz policie na vlastní pěst. Najde další dvě mrtvoly. Pod jednou mrtvolou najdou jeho řidičák. Někdo se všechny vraždy snaží svalit na něj. Finn se pomalu zaplétá do kruhů ruské narkomafie. Náhodou mu nakonec pomůže ukrajinská mafie, která rozpoutá válku s ruskou. Přežívá jenom Nataša a ta si na Finna počká...

Ivan P. Olenič Ivan P. Olenič
*01.08.1940

Ignis
  24. 3. 2013, 20:18
Nic moc. Nechala jsem se nachytat na název i nástin děje, ale byla to chyba. Kromě ne vždycky pochopitelného jednání postav, mi pilo krev neustálé fňukání na téma, jak je současná situace špatná a pod. bohužel akorát tak ve stylu nadávání u piva. Knížce by prospělo, kdyby si to autor odpustil, případně pokud ho to opravdu trápí, měl se vykašlat na detektivku a napsat pořádné sociální drama. Takhle je z toho nepříliš povedený hybrid.