Kmotr z Kremlu - Boris Berezovskij

Kmotr z Kremlu - Boris Berezovskij

Nezjištěno / Jiné - 2003

Nezjištěno / Jiné (2003)

Známý dánský filozof kdysi prohlásil, že žít se musí kupředu, ale rozebírat a hodnotit zpětně. Od oněch let, kdy se události v Rusku hnaly jako splašené a zprávy odtud přicházející zněly často zmateně a rozporuplně, nás dělí jen krátký historický úsek. Pavlu Chlebnikovovi, americkému novináři, který po celé bouřlivé desetiletí Rusko navštěvoval a bedlivě sledoval, však i tato nedlouhá chvíle stačí k uspořádání fakt a vytvoření uceleného obrazu. Vzhledem ke svému ruskému původu a znalosti jazyka se autor dokonale vyzná v prostředí a dokáže vycítit každý jeho záchvěv, na druhé straně však jako autor píšící pro velmi solidní západní publikace nabízí také střízlivý odstup a objektivitu. Čtenář se nejen dozví podrobnosti o závratné podnikatelské kariéře a nečistých praktikách hlavního hrdiny, ale také získá přehled o společenském a zejména hospodářském dění v Rusku po pádu komunismu. Kniha bude cenným poučením pro každého, kdo se chce z věrohodného pramene dozvědět, co se to v tom Rusku vlastně stalo.