Synchronicita

Synchronicita

Metafora - 2003

Metafora (2003)

Synchronicita je pojem, který vymyslela kapacita takového kalibru, jakou byl C. G. Jung, jehož sotvakdo může nařknout z potřeštěnosti nebo bezhlavé víry v kdejaký nesmysl. A o co se vlastně jedná? Přemýšleli jste někdy o podivných náhodách, které se čas od času každému přiházejí? Jejich řetězce bývají mnohdy tak bizarní, že se i tomu největšímu skeptikovi vloudí na mysl otázka, zda se to všechno opravdu může dít jenom ?náhodou?. Psychoterapeutka a astroložka Deike Beggová, se ale rozhodla, že se s pouhým vyprávěním o neuvěřitelných shodách okolností nespokojí. Jakkoli to vypadá nevědecky a nemožně, realita našich vlastních životů nám naznačuje, že ?kdesi? funguje ?cosi?, jakási mocná síla, nebeský počítač, jiný svět, který nad námi bdí, vede nás a posílá nám zašifrované vzkazy. Autorka téhle ojedinělé, objevné knížky nás naučí, jak co nejlépe naslouchat, jak otevřít duši i mysl jemným nápovědím ?z druhé strany? a jak toho všeho využít k vlastnímu prospěchu. Budete-li mít oči otevřené a nepřehlédnete směrovky, které vám synchronicita staví do cesty, ušetříte si mnohdy bolestné zajížďky nebo dokonce pochroumané karoserie na silnici života a vydáte se dál po rovnější, zábavnější a slunečné cestě.