Jedenadvacet polibků

Jedenadvacet polibků
Originální název: Twenty Nine Kisses from Roald Dahl

Mladá fronta - 1986

Mladá fronta (1986) 320

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života.
Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal. (Založil/a: Annie)

rt12
  1. 9. 2014, 19:32
Vtipné a svižné povídky, které se výborně čtou. Dobré pro odlehčení a oproštění se od starostí všedních dnů. Dahl prostě umí.
LadysR2
  1. 2. 2013, 13:15
Četl jsem s očekáváním po Příbězích nečekaných konců a trochu mě zklamalo, že některé povídky byly totožné. Ale jinak super
Emma89
  18. 7. 2015, 16:21
Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Dahl se opět předvedl v mistrném vyprávění. Příběhy mají překvapivé rozzuzlení, takže si člověk nemůže být nikdy jistý, jak nakonec povídka dopadne.
Barca9358
  6. 4. 2015, 22:05
Přestože jsou povídky krátké, každá mě dokázala neuvěřitelně vtáhnout do děje, navíc ani jedna se nedá označit za nudnou. Paráda.
roccia
  4. 4. 2013, 12:19
opravdu výborná kniha, Dahl mě nezklamal...super povídky s překvapivými a zajímavými konci...pokud potřebujete zahnat nudu v přetrvávajících zimních dnech, doporučuji:)
kappa
  26. 1. 2012, 12:21
tato knížka má opravdu výsostné postavení v mé knihovničce.Ohmatané desky, ohnuté rožky stran dokazují, že se k ní vracím často a ráda. Skvěle napsané povídky s překvapivými konci. Doporučuji všem, kdo nemají trpělivost na mnohostránkové knihy. Tohle vás rozhodně nudit nebude.