Originální název: Yeni Hayat

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0491-2

Argo (2012) 978-80-257-0491-2 269
Fra (2007) 978-80-86603-47-6 287

Román vypráví o mladém studentovi, který putuje napříč Anatolií ve snaze nalézt nový život, který mu přislíbila záhadná kniha. Příběh o hledání smyslu života, velké lásky a smrti lze číst jako tajuplné vyprávění v pravém slova smyslu, ale zároveň jako příběh, který v sobě skrývá mnoho dalších významů. (Založil/a: jamalka)

#deník
Orhan Pamuk Orhan Pamuk
*07.06.1952

alča87
  30. 7. 2013, 21:30
Na knihu jsem se opravdu těšila, moc jsem si chtěla přečíst knihu od tohoto autora, ale to jsem netušila co mě čeká, nikdo mě bohužel nevarovat.
Stačilo by říct "nuda", abych vystihla můj názor na knihu. Autor se neustále opakoval, postavy jsou nudné, hloupé a opavdu jsme je nesnášela. Myslela jsem, že díky tomuto "deníku" získám pár informací o životě v Turecku, bohužel jsme po přečtění byla na Turecko leda naštvaná.
Již nikdy více.
Michelle10
  9. 2. 2016, 17:59
Knížku mi jako dárek zakoupil a doporučil můj kamarád z Turecka, který má autora O.Pamuka velice rád. Prvně mi doporučil knihu Jmenuji se Červená, kterou jsem se bohužel neprokousala, protože jsem neměla čas během studia se pořádně začíst.
Přečetla jsem si tedy nedávno Nový život a můžu říct, že kniha mě nadchla, především její závěr. Upřímně jsem čekala jiný závěr :) Knížku všemi deseti doporučuji si přečíst a nyní se těším na čtení již zmńované knihy Jmenuji se Červená.