Smutkem neobtěžuju

Smutkem neobtěžuju Originální název: Smutkem neobtěžuju

Nakladatelství Lidové noviny - 2009
ISBN: 978-80-7106-992-8

Nakladatelství Lidové noviny (2009) 978-80-7106-992-8 181

V obsáhlém intimním rozhovoru Livia Klausová vypráví, jak dabovala Červenou karkulku, o tragické smrti tatínka, když jí bylo patnáct let a nejmladšímu z pěti sourozenců teprve tři, o rafinovaném termínu svatby, o tom, jak sama jela tramvají do porodnice, o vinohradské garsonce, kam si přivezli prvorozeného syna a místo radosti měli starost o jeho zdraví. Vzpomíná, jak budovali chalupu, zařizovali panelák, prožívali totalitu, jak se stala manželkou ministra, premiéra a prezidenta. Autorka a Livia Klausová se předem dohodly, že v rozhovoru vynechají politiku. A téměř to dodržely. Knihu doprovází sedmdesát unikátních fotografií z rodinného alba.

autor Livia Klausová; rozhovor Marcela Pecháčková (Založil/a: skjaninka)

Livia Klausová Livia Klausová
*10.11.1943

Marcela Pecháčková Marcela Pecháčková
*19.09.1951

marcellia
  21. 1. 2015, 19:50
Oddechové a zajímavé čtení.Paní Klausová je mi hodně sympatická.V knize je navíc spousta fotek,to jsem taky ocenila:-),i přes to,že se knížka zdá velká,sfoukla jsem ji za jeden den.
hannah2000
  12. 7. 2012, 19:43
Kniha popisující život naší první dámy, obsahuje spoustu zajímavostí. Paní Klausovou obdivuji a po přečtení této knihy ještě víc.