Vlastimil Brodský

Vlastimil Brodský
Originální název: Vlastimil Brodský

Petrklíč - 2003

Petrklíč (2003)

„Herectví je opiát. Tisíckrát ho proklejete, ale když vám ho vezmou, svíjíte se v křečích jako narkoman“ kdysi řekl Vlastimil Brodský. Kniha, kterou vám předkládáme je pokusem o komplexní pohled na tohoto malého, velkého člověka, který celým svým životem by mohl být příkladem svornosti a pokory, o které se tak často hovoří. Nadevše miloval život přestože často hovořil o smrti. Byl inteligentní, slušný, veskrze humánní, byl moudrý, přátelský a srdečný. Pro tyto a další vlastnosti ho národ miloval a vždy na něj bude s úctou a láskou vzpomínat. Proto autor této knihy dává nahlédnout do jeho života od prvních hereckých krůčků až do jeho posledních dnů. A co víc, jde daleko za hranici toho, co o něm až dosud bylo napsáno. Kniha obsahuje více než 50 fotografií a dobových dokumentů, které Vlastimila Brodského charakterizují jako osobnost nám všem vzácnou a drahou.