Originální název: Reflections on Life after Life

ISBN: 978-80-242-4520-1

Knižní klub (2014) 978-80-242-4520-1 160
Eminent (2007) 80-7281-195-9 108
Odeon (1994) 80-207-0508-2 324 souborné vydání

Ve své v pořadí druhé knize přináší slavný americký lékař provokující otázky a fascinující odpovědi na téma zážitků blízkosti smrti a přežití tzv. klinické smrti. Ukazuje také řadu paralel v antické a středoevropské literatuře, které poukazují na existenci posmrtného života. (Založil/a: skjaninka)

nevermore
  22. 8. 2012, 15:49
Zajímavé čtení, ale pro mě napsáno, jak to říct, typicky "americkým" stylem, spousta příběhů a opakujících se příkladů. Navíc je řada pasáží jako takových poměrně snadno napadnutelná - např. část "Paralely". Paralelu najdete při troše snaze všeho se vším. Tím ale určitě nechci zpochyňovat život po životě, sám na něj věřím. Akorát toto dílo...
CarolineS
  27. 11. 2012, 17:19
Tak tahle kniha, ač zařazená do kategorie "odborné", by neměla uniknout nikomu, kdo se aspoň trochu zajímá o problematiku života po smrti, dokonce by se dalo říct, že je takovou její biblí. Raymond Moody velmi poutavě poukazuje na podobné prožitky lidí, kteří byli smrti blízko a zároveň se snaží tento fenomén osvětlit a přiblížit čtenáři - laikovi. No, docela mě nadchla a od Moodyho to rozhodně není moje poslední.
Rames
  22. 10. 2014, 14:28
Knihu jsem četla hodně dávno ale často na ni myslím. Možná proto, že zavdala příčinu k mnoha diskusím na "akademické půdě" naší hospody!
vanous95
  11. 5. 2012, 20:34
Velice zajímavé čtení o velice zajímavé problematice. Autor čtenáře seznamuje s příběhy lidí, kteří se ,,setkali se smrtí". Někomu může vadit, že se příběhy opakují, ale myslím, že autor zpracoval příběhy tak, aby čtenáře nenudil. Určitě stojí za přečtení! Dovede to člověka k jistému zamyšlení...
Paio
  30. 9. 2012, 11:54
Velice zajímavě napsaná kniha, možná, že jsem od této knihy čekala více, více propracovanější informace, více zajímavěji popsané zážitky. Stále se určité momenty, informace opakovali. Po přečtení jsem měla nutkání tomu všemu věřit, nebo se alespoň zamyslet nad tímto tématem.
mauvais-ange
  29. 11. 2013, 0:55
Kniha je velice dobrá, podrobně zpracovaná. Toho, kdo se o toto téma zajímá určitě nezklame. Pro mě byla hodně zajímavá, i když ke konci už těch informací bylo trochu moc. Co mě mírně "otravovalo" byly poznámky překladatele s odkazy na Břetislava Kafku.
Terůů
  16. 8. 2013, 19:10
Věřím, že něco jako život po životě existuje, protože prostě nedokážu pochopit, že po smrti není nic a že smrtí vše končí. Téměř všichni lidé v Raymondově knize, kteří se smrti přiblížili, hodnotili tuto zkušenost, dá se říct, pozitivně (cítili teplo a lásku, nepociťovali strach), což vyvrací teorii, že hodní jdou do nebe a zlí do pekla. Někde jsem také četla, že život, co žijeme je peklo a po smrti na nás čeká už jen to krásné.
robin.salomon
  25. 3. 2012, 19:55
Kdo ví, jak to nakonec všechno je. Rozhodně to není nudné čtení, celkem mě to vtáhlo. Doporučuji k přečtení :)
mindyan
  21. 9. 2016, 11:06
Byla jsem velice zvědavá, co z takové propagované knížky vzejde. Bylo to, jak to říci, zajímavé, k zamyšlení hodné. Hodně vzpomínek se opakovalo, chyběly detaily, ale možná jsem jen moc náročná. Určitě stojí za přečtení.
cobykdyby
  5. 8. 2016, 15:19
Jo,jo, tak někdy nevím, jestli chci pokračovat v existenci, snad jedině, kdyby mne čekal na konci tunelu život bez blbejch keců. Možná tato kniha vznikla s úmyslem povzbudit, abychom se přestali bát smrti. Mně pomáhá představa, že ve smrti už se mne nic z tohoto světa netýká. Jaká úleva…
mandala
  7. 2. 2014, 12:03
Tuhle knihu jsem četla někdy ve svých 13 letech poprvé a naprosto mě zasáhla v nejlepším smyslu ovlivnila! Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Všechny ty výpovědi lidí, kteří přežili vlastní smrt mě uchvacovaly i děsily zároveň. A jak to doopravdy je zjistíme časem každý sám na vlastní pěst. Přesto ve mně ta kniha objevila mé lepší já, které se snaží zdokonalovat a růst, protože co kdyby to vše takhle opravdu fungovalo...Doporučuju všem, kteří se nebojí otevřít novým směrem, kteří dokáží upozadit své racio a ego...alespoň na chvíli :-)
Trenad
  17. 5. 2013, 10:38
Sám v posmrtný život věřím. Nemůžu říct, jestli mě tahle knížka v mé víře utvrdila nebo naopak, ale každopádně se po jejím přečtení cítím na světě tak nějak líp.
Sedmikraska4
  3. 2. 2012, 11:29
Už hodně dlouhou dobu mě tato problematika zajímá. Musím uznat, že je napsaná skutečně čtivě. Autor se snažil zahrnout všechny aspekty, které prožitky blízkosti smrti zahrnují a rozdělil je do jednotlivých skupin, aby vypíchnul všechny charakteristické rysy.