Cesta bíleho oblaku

Cesta bíleho oblaku

PRAGMA
ISBN: 80-85213-46-X

PRAGMA 80-85213-46-X 303

Tibeťané mají jednu meditaci, při níž sedí zcela sami na vrcholu hory a meditují o bílých oblacích, které plynou oblohou. Pozorují je nepohnutě a spojují se pozvolna s nimi. Sedí na vrcholcích jako bílá oblaka bez myšlenek a jsou jen prostě zde. Bez odporu, bez boje nic nedosahují, nic neztrácejí. Zažívají jen čisté Bytí, oslavují souzvuk, extázi, svatost ... Proto nazývám svou cestu Cestou bílého oblaku. A přál bych si, abyste se také stali bílými oblaky a jen tak pluli po obloze sem a tam, ne k nějakému určitému bodu, nýbrž jen sem a tam, kam právě vane vítr ... (Založil/a: skjaninka)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Lilithen
  12. 7. 2010, 20:19
Tuto knihu mi doporučil přítel. Nejprve jsem si říkala, že to bude nějaký náboženský nesmysl, postupem čtení jsem ale zjišťovala, že mi dává mnoho poznatků a rad do života. OSHO však píše v metaforách, člověk proto musí u čtení více přemýšlet, což je zřejmě účel knihy.