Velká kniha léčivých rostlin

Velká kniha léčivých rostlin

Columbus - 2004
ISBN: 80-7249-177-6

Columbus (2004) 80-7249-177-6 635

V posledních letech, kdy k nám ze světa pronikají nejnovější medicínské a léčitelské trendy, se stále více lidí zajímá o alternativní, přírodní léčebné metody prosté vší umělé chemie. Po letech zapomenutí, či přímo zatracování, se vracíme k dávné moudrosti babiček a prababiček a hledáme ztracené zdraví v „zelené lékárně“. V rozsáhlé publikaci Michaela Castlemana se dočteme snad o všech léčivých a prospěšných rostlinách, co jich jen kolem sebe máme. Každé je věnován dostatečný prostor, takže se nejenom seznámíme s jejím podrobným popisem, ale dozvíme se i, kde dotyčnou léčivku můžeme najít, kdy je nejlépe ji sbírat, jak s ní potom zacházet a samozřejmě které neduhy od nás spolehlivě odežene. V přehledné tabulce nalezneme víc než 100 potíží a nemocí a ke každé to nejspolehlivější přírodní léčivo. Autor nezapomněl ani na zásady bezpečné léčby, rady pro nákupy, skladování či sběr „bylinek“. Pochopitelně nechybí ani realistické a perfektně vyvedené ilustrace. Kniha se hodí pro praktiky daného oboru, ale i pro „obyčejné“ zvídavé čtenáře. Jeden totiž nikdy neví a zdraví je to nejcennější, co člověk může mít.

#zdraví

Ariko
  12. 9. 2014, 12:18
Byliny,k teré člověk najde, jsou popsané pěkně, ale chybí víc rad k jejich využití. Plus velké negativum vidím v tom, že je zde velmi omezený výběr rostlinek, většina toho, co jsem hledala zde prostě není.