Mandžuský kandidát

Mandžuský kandidát

Nezjištěno / Jiné
ISBN: 80-7341-411-2

Nezjištěno / Jiné 80-7341-411-2 279

Mandžuský kandidát je příběhem Raymonda Shawa - někdejšího válečného zajatce, nositele nejvyššího amerického vyznamenání... a naprogramovaného vraha. V korejském zajetí totiž spolu se svou četou podstoupil brutální brainwashing a stal se nástrojem nepřátelské rozvědky. Shawův přímý nadřízený a přítel, major Ben Marco, však něco tuší a snaží se včas rozkrýt spouštěcí mechanismus, který jeho druha dokáže proměnit ve vražedný stroj...

Richard Condon Richard Condon

scajo
  26. 12. 2012, 19:50
Dost mě překvapuje, že tuhle už dvakrát zfilmovanou klasiku žánru tady hodnotím teprve jako druhý. Mandžuský kandidát je skvělou knihou, kombinující politickou satiru a mrazivý thriller. Uznávám, že mi pár desítek stran trvalo, než jsem si na specifický, zpočátku nelehce překousatelný Condonův styl zvykl, ale když jsem se pak konečně zabral do děje, v němž stále více prostoru dostávala thrillerová dějová linka o na dálku ovládaném vrahovi, který vůbec neví, že je vrahem, byl jsem nadšen. Kromě výborně vymyšleného příběhu je asi největším plusem to, jak nezapomenutelně se autorovi podařilo vykreslit tři hlavní postavy - Raymonda Shawa, Bena Marca a šílenou Raymondova matku. Kdo má rád thrillery a satiru podobnou Hellerově Hlavě 22, nemůže tady šlápnout vedle.
eval
  7. 4. 2013, 13:07
Film jsem neviděla, takže kniha byla pro mě napínavá až do poslední stránky. Hvězdička navíc za opravdu šílenou matku a za satiru mccarthistické politiky 50. let v USA v podobě kariéry věčně opilého senátora Iselina (Raymondova nevlastního otce)