Krajina plná stínů

Originální název: Shadowland

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1137-8

Knižní klub (2004) 80-242-1137-8 192

Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky. Od té doby se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". A pomáhat jim je právě úkolem "mediátorů", lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální šestnáctiletá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů do rodiny i stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...

Ale už první den v novém místě Suze zjistí, že její pokoj ve starém domě je obydlen šarmantním duchem snědého mladíka, který tam přišel o život někdy před sto padesáti lety; u její školní skříňky pak straší podstatně mladší a nebezpečnější duch školačky Heather, která si po rozchodu s přítelem prostřelila hlavu. Heather je plná zuřivosti a jejím jediným cílem je zabít kluka, který ji zradil. Susannah se stane dalším terčem její pomstychtivosti, protože nastoupila do školy na Heatheřino místo a mrtvá dívka je přesvědčená, že jí chce Suze ukrást bývalé přátele a vlastně celý minulý život. Nakonec se agresivní "duch roztleskávačky" stává smrtelným nebezpečím pro celou školu. Vypadá to, že ho může zastavit právě jen Susannah... (Založil/a: SlecnaSlicna)

teola
  15. 2. 2011, 21:23
Meg Cabot je bohyně :-) Jen ona dokáže napsat tak poutavé čtení pro dívky. Susannah je velmi vtipná, Jesse sexy... Další srdcovka , která neomrzí...
Bloodym
  3. 12. 2013, 10:49
Meg Cabotovou proslavily hlavně Princezniny deníky, ale já osobně mám mnohem radši Mediátora. Suze je správná hrdinka a Krajina plná stínů je parádní úvod nové série pro náctileté dívky. Tuhle serii jsem milovala jako náctiletá a i teď pro ni mám slabost.
LeaLea
  3. 8. 2012, 10:06
Dlouho jsem procházela kolem Meg Cabotové, až mi nedalo nezjistit, čím svoje čtenářky tak ohromuje. Protože jsem byla právě přeupírovaná, sáhla jsem z její bibliografie raději po duchařském Mediátorovi. První strany mě nestáhly, ale vyloženě vmrštily do děje. Neokoukaná hlavní hrdina, drsná jak šmirgl a vtipná, že až místy bolí bránice. A přesto má osobnost Suze ještě několik dalších (a dobře zapracovaných) vrstev. Stylistika Meg mě hned v prvním odstavci přesvědčila, že tuhle knížku dočtu. Je pravda, že po bombastickém začátku začal náboj v dalších kapitolách trochu ochabovat a překvapení na závěr nepřišlo, ale nemůžu říct, že bych se nudila. Jen jsem už asi z téhle četby vyrostla. Přesto uznávám, že v četbě pro mládež se Mediátor drží hodně nad průměrem. Po dalších dílech určitě sáhnu.
Alibero
  10. 6. 2012, 12:43
Kniha vytečná, ostatní díly stejně kvalitní. Byla jsem jak na trní z toho jak to skočí a i přesto že to paní Cabot mohla napsat se špatným závěrem, dala tomu příběhu šťávu a dokončila ho v romantickém pojetí, za což jí děkuji. Jelikož to byl jeden s málo příběhů, u kterého jsem si prostě nepřála, aby někdo umřel, zajímavé že mi to většinou nikdy nevadí.
A má reakce na předešle komentáře je taková, že tenhle kvalitní příběh má k laciné romantice Stmívání daleko.
kajas1993
  24. 8. 2012, 22:42
Na doporučení kamarádky jsem se pustila do série "Mediátor" a nelituji. Hlavní hrdinka má v podstatě stejný úděl jako chlapec z filmu "Šestý smysl", vidí mrtvé lidi. Opravdu napínavé a originální čtení, doufám, že se jednou dostanu i na další díly.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:32
Mediátor je jedna z nejlepších sériích, co jsem kdy četla. První díl hezky představuje postavy pro díly následující. Na knížce se mi líbí, že je poutavá, vtipná a dobře se do ní dá vžít.
jarcaburca
  21. 3. 2013, 14:30
Skvěle napsáno. Škoda jen, že jsem tu knížku neobjevila, když mi bylo tak kolem čtrnácti. Teď si na to připadám strašně stará, ale rozhodně budu pokračovat dalšími díly.
sokoba
  6. 2. 2012, 22:52
Tuto knihu i další její pokračování, jsem četla přibližně ve věku v jakém je hlavní hrdinka příběhu a musím říct, že se mi ten příběh moc líbil. Je to zajímavý nápad. Způsob psaní Cabotové mě opravdu oslovil. Obvzlášť se mi líbil sarkasmus a ironie hlavní hrdinky, který mě vždy rozesmál. Mám tu knížku prostě ráda, i když je vyhrazena pro určitou věkovou kategorii.
Aegea
  13. 5. 2016, 15:00
Duchařská fantasy pro teenagery s notnou dávkou romantiky. Podle mě se jedná o nejpovedenější sérii o M. Cabotové.
Terinacz
  3. 3. 2015, 8:38
Je to skvělá knížka která neomrzí, celou serii mediatora jsem hltala jedním dechem, považuji to za jednoznačně nejvíc povedené knižky od Meg..
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:22
Určitě hodně poutavý příběh a hlavně konečně duchařská tématika.Určitě je to věnováno spíše mladým teenagerům,ale myslím,že to vůbec nevadí.Postava ducha/Jesseho byla pro mě sice až moc dobrá,(i like bad guys),ale fandila jsem jim.
Baru Wampire
  15. 7. 2010, 14:27
Výborná série od výborné spisovatelky Meg Cabot. Pěkný příběh, úžasný styl vyprávění. Mám ráda její smysl pro humor. Myslím, že s Twilight nemá vůbec nic společného.
SlecnaSlicna
  2. 2. 2010, 15:41
No dobře, je sice pravda, že jen co slyším spojení šestnáctiletá americká středoškolačka a upír, v tomto případě duch, ježí se mi všechny chlupy na těle. Ale tohle je něco jiného. Chápu, že v době, kdy svět ovládá sága Stmívání a holky se můžou zbláznit po svém transsexuálním idolu, upírkovi Edwardovi, se může kniha Mediátor jevit jako jedna z dalších odvarů, které se vyrojily jen aby upoutaly dalších pár naivních děvčátek, pro které je to vrchol sofistikovanosti. Ale tahle knížka měla něco do sebe mám s ní a ostatně i s její autorkou spojené své dospívání. Nevím, jak by na mě působila teď, ale tenkrát to pro mě byla opravdu bible a do dnes na ni nedám dopustit, i když jsem ji nejmíň čtyři roky neotevřela.