Devátá stezka

Originální název: Ninth Key

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1160-2

Knižní klub (2004) 80-242-1160-2 200

Duchové neexistují. Kdo by na ně věřil? Jen děti a blázni... Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová sice viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem "mediátorů", lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální holka, která touží po docela obyčejných věcech: aby byla ve škole oblíbená, aby kvůli ní maminka nemusela brečet do polštáře, aby ji konečně někdo políbil. Zdá se, že řízek Tad Beaumont, se kterým se Suze seznámí na večírku, by mohl být žhavým kandidátem na roli učitele líbání. Jenomže vzápětí se v Suzeině ložnici objeví zoufalá mrtvá žena, která potřebuje doručit podivné poselství jeho otci. A když Suzeina přítelkyně Cee Cee zkusí dotyčného "projekt" internetovým vyhledavačem, zjistí, že bohatý podnikatel Beaumont měl podezřele dobré důvody přát si smrt několika lidí, kteří v minulosti beze stopy zmizeli... Tadova otce ovšem Suzeina schopnost komunikovat se zesnulými fascinuje. Zdá se, že se při touze navázat kontakty se svými oběťmi nezastaví před ničím... (Založil/a: SlecnaSlicna)

teola
  29. 7. 2011, 18:43
Meg je prostě úžasná :-) A řekla bych, že Susannah je její nejlepší hrdinka. A Jesse...ach :-) Která holka z něj není úplně mimo? Přidejte k tomu vtip a dostanete něco, co jen tak neomrzí :-)
Bloodym
  3. 12. 2013, 10:53
Druhý díl Suze je zpátky a je stejně nebojácná a zábavná jako v minulém díle. Příběh byl slabší než první díl, ale jen o chloupek. Souhlasím s Teolou, Susannah je nejlepší hrdinka Cabotové.
bublynka22
  19. 1. 2015, 15:31
už hezky dlouho mě takhle něco nechytlo- celou sérii jsem doslova shltla za týden a to včetně pátračky po jednotlivých dílech (pro něco mi museli v knihovně skočit do sklepa a některé mi zase půjčila kamarádka v el. podobě,což normálně nesnáším). drzá, statečná a férová hrdnika a charismatický krásný rytíř + duchařská tématika a smysl pro humor i pro drama. Čtyřka a pětka mi osobně lichotily trochu míň, no ale v ten závěr jsem vyloženě doufala.
ps: poprvé v životě jsem si s uspúokojením úplně poslední kapitolu série přečetla dvakrát.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:33
Abych řekla pravdu, tohle je podle mě nejslabší díl Mediátora. I tak ale klobouk dolů před spisovatelkou, Meg Cabotovou!