Setkání v Jeruzalémě - Láska v době terorismu

Má jejich láska šanci?

Manfred Theisen Manfred Theisen

mosem
  14. 9. 2014, 22:53
Kniha, nevelká rozsahem, která možná neohromí svou literární úrovní. Nepoužívá spoustu uměleckých obratů, poetických vět a patosu....ani její děj není nijak fascinující nebo překvapivý. Slouží spíš pouze jako vodící linka, přičemž to podstatné se odehrává jaksi mimochodem. Různé pohledy na totéž, odlišné zorné pole různých náboženských kultur na problematiku, která dnes opět stále častěji naplňuje stránky novin. Soužití Palestinců, Izraelců a také křesťanské komunity v této oblasti. Ten pohled mne doslova vtáhnul a fascinoval. Takže i přes to, co jsem uvedl v začátku - pro mne jako jedna z mála knih za 5 hvězdiček.
petruska_zeniskova
  17. 9. 2015, 13:58
Knihu jsem přelouskala během cesty vlakem a celou dobu mě bavila. Všední téma zamilovaného páru vykreslené na pozadí válečného konfliktu na Středním východě. Trochu mě zklamala postava May, jejíž láska mohla být o trochu silnější a věrohodnější. Nicméně doporučuji. Na cestu vlakem - ideální.