Šťastná hvězda

Originální název: Mikael Hakim

Hejkal - 2002
ISBN: 80-86026-16-7

Hejkal (2002) 80-86026-16-7 826

Dset knih ze života Mikaela Carvajala aneb Mikaela El-Hakima v letech 1527 - 1538, poté co vyznal jediného boha a vstoupil do služeb vysoké porty

mattykratty
  14. 3. 2013, 11:11
Tak jsem přelouskal obě dvě knížky... docela zajímavé vyprávění, plné zvratů a překvapení, určitě doporučuji přečíst... bohužel jsem díky recenzí srovnával se Sinuhetem a očekával jsem od toho více, proto jsem si knihu moc nevychutnal... proto raději hodnotit příběh samotný, než s něčím srovnávat... pro příště...
Cracky
  28. 7. 2014, 20:36
Po přečtení Krvavé lázně jsem se okamžitě pustil do tohoto pokračování a musím říct, že se mi líbilo ještě více než předchozí kniha (která byla už tak perfektní). V této knize mě zcela pohltilo ono prostředí orientu, které působilo mnohem příjemněji než putování "temnými" německými zeměmi. Co rovněž zapůsobí je pohled na úplně odlišnou kulturu, víru a zvyklosti. Ke kladům tohoto příběhu bych také přičetl fakt, že se odehrává na mnohem menším prostoru a autor "nehoní" Mikaela s jeho přítelem Anttim křížem krážem po celé Evropě, jako tomu bylo v případě Krvavé lázně. Příběhy hlavních protagonistů se nadále rozvíjejí a rozhodně neomrzí. Když už jsem u toho porovnávání obou dílů, tak tento na mě působí mnohem celistvěji a nenarazil jsem v něm na žádná hluchá nebo méně zajímavá místa, která se občas v "jednotce" objevila. Avšak obě díla jsou parádním zážitkem a vřele je doporučuji, Šťastnou hvězdu zvláště.
mischana
  15. 6. 2016, 11:10
Krásná kniha se spoustou témat, střet/podobnost západního a východního náboženství. Má člověk bojovat proti zlu nebo se má nechat unášet událostmi kolem sebe? Mikael prochází různými etapami života od náboženského fanatika až téměř k ateistovi, od chamtivce, který se neštítí žádné špatnosti, k člověku hledajícímu dobro. I když je kniha plná krve, násilí a pletich, připadala mi nakonec velmi poetická a inspirující.
travios
  3. 7. 2013, 20:33
Když jsem četl Sinuheta, tak mě Waltari moc nezaujal, ale obě knížky jsou úžasné. Škoda že nestihl napsat třetí díl, jak zamýšlel. Moc se mi libí, jak je celý příběh proložen historickými událostmi.