Čtvrtý rozměr lásky

Originální název: Twilight

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1769-4

Knižní klub (2006) 80-242-1769-4 216

Odvážné krotitelce duchů Susannah Simonové uzrál v hlavě plán. Pokud chce překazit záměry kolegy Paula Slatera, musí se v závěrečném šestém svazku série Mediátor přesunout o celých sto padesát let zpátky, kdy místo jejich domu stál nad městem Carmel jistý penzion. Od Paula a jeho dědy už ví, že jako osoba nadaná schopností volně procházet mezi naším a oním světem může putovat i bez ohledu na čas. Proto se rozhodne stůj co stůj podniknout výpravu do roku 1850, kdy vyvrhel Felix Diego zavraždil jejího milovaného Jesseho, a pojistit si, že její kluk přijde o život tak, jak má. Potíž je v tom, že Paul dokáže totéž a hodlá situace využít k tomu, aby si spolužačku získal definitivně pro sebe a soka vyšachoval ze hry tím, že ho před zákeřnou smrtí zachrání. Pokud by totiž Jesse osudné noci nezemřel v jejím pokoji, on a Susannah by se nikdy nepotkali, nikdy by se do sebe nezamilovali a srdce dívky by teď bylo volné... Jenomže když dva dělají totéž, není to totéž - zvlášť v ironicky láskyplném pohledu americké autorky na svět dospívání. Dramatická výprava do minulosti amerického Západu vyvrcholí střetem lidí z masa a kostí i soubojem astrálních sil, který bude mít nečekané rozuzlení a život mladé pomocnice všech bludných duchů ze severní Kalifornie se od základu změní. Existuje něco, co přesahuje i schopnosti mediátorů? Co je silnější než osud? A co všechno pro to bude muset sedmnáctiletá středoškolačka obětovat? (Založil/a: SlecnaSlicna)

Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:39
Další skvělý díl. Na konci jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela, ačkoli ne proto, že by to bylo smutné, jen mě mrzelo, že už tato série končí a že se se Susannah a s Jessem musím rozloučit. Nepomohlo mi ani to, že jsem celou sérii četla dvakrát!
Nells
  10. 2. 2012, 21:11
Meg byla moje oblíbená autorka, když jsem byla malá. Toto byla asi moje první série knih, kterou jsem četla. Moc se mi líbila, ale doma mám jen pár dílů jiné jsem v knihkupectví nesehnala, a tak přemýšlím jestli bych to neměla napravit. Opravdu super!!!
Margot
  12. 10. 2013, 10:08
ačkoliv po druhém dílu jsem uvažovala, jestli číst dál, jsem ráda, že jsem v sérii pokračovala. Poslední díl je bezesporu nejlepší - hrozně jsem Jessemu a Susannah fandila a jsem ráda za konec, jaký přišel :-)
pravablondska
  12. 4. 2012, 19:56
Tak dočetla jsem a musím přiznat že jsem dosti zklamaná...Postava Susannah si hrála jak je silná, ale při každé příležitosti se rozbrečela..a doufála jsem že to skončí nepředvídatelně...
Samozřejmě i tahle knížka má své kouzlo...(SPOILER) při scéně kdy se Susannah loučila ze svým otcem jsem bulela jako malá želva, jelikož sama jsem svého tatínka ztratila tak ji zavidím že mu mohla říci sbohem..
Honey0105
  14. 9. 2010, 21:32
Asi nejhezčí díl ze série. Má to být sice poslední díl, ale já ho četla jako první a pak až jsem se dopracovala k ostatním dílům i když v docela chaotickém pořadí. Nemám moc ráda až tak nespicovné texty, ale nakonec jsem to přešla i když mě to někde až zaráželo. Můj ale výsledný dojem byl velice dobrý.
Wajny
  3. 2. 2016, 13:23
Tuhle sérii jsem zvládla za dva dny (byla jsem nemocná). Líbilo se mi, že ve všech dílech se pořád něco děje - vždy měli dobrou zápletku okolo, které se vše točilo. Hlavní představitelku jsem si ihned oblíbila - rázná, akční a ironická, i přestože postupem času trochu "změkla", neměla jsem ji to za zlé, vždy to tak hezky "obhájila" a nikdy nechtěla, aby ji někdo litoval. Jess, přesně takového kluka by chtěla každá holka - tajemný, sexy, vtipný, ohleduplný....jen jedno mínus měl - duch. Další výraznou postavou pro měl byl Paul - opět typ, kterého chce každá holka - sexy záporák. V některých pasážích mi bylo Paula líto a pořád jsem si říkala, že není tak hrozný....(asi taky nebyl). Když přibyla postava Paula začali se knihy ubírat jiným směrem, což se mi líbilo, takže (je samozřejmostí), že se mi nejvíce líbili poslední dva díly, které se začali více týkat ústřední dvojice Suze a Jesseho (a Paula). Konec byl pro mě dokonalý, protože já miluji šťastné konce.
Celá série Mediátora se mi líbila (5*), ale asi nikdy nebude patřit mezi ty nejlepší, protože nebyla tak dramatická a šokující jako např. Nástroje smrti, Pokrevní pouta...
polkoter
  11. 8. 2012, 15:15
Tuhle sérii jsem začala číst nedávno. Začala jsem prvními dvěma díly, ale nějak se mi pořád nechtělo do zbytku. Od třetího dílu se to ale rozjelo a další díly jsem přečetla prakticky v jednom kuse. Mediátor se mi moc líbil a určitě se zařadil mezi moje oblíbené série. :)