Chatrč

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4619-2

Knižní klub (2014) 978-80-242-4619-2 256
Knižní klub (2009) 978-80-242-2551-7 256

Kniha, která vzbudila ve Spojených státech mimořádný ohlas a rovněž zájem (dosud se prodalo 7 milionů výtisků, titul za půldruhého roku od vydání neopustil první desítku v žebříčku bestsellerů), je žánrově těžko zařaditelná. Dějovou kostru tvoří příběh Macka Phillipse, jehož rodina zažije tragickou událost – nejmladší Mackovu dceru Missy unese a usmrtí sériový vrah. Smyslem a poselstvím knihy je však vylíčení způsobu, jakým se Mack s touto ztrátou vyrovnává – s odstupem času se totiž na základě záhadného pozvání vydá zpět do chatrče, kde byl hrůzný čin spáchán, a setkává se tam s Bohem (v podobě vpravdě neobvyklé trojice lidí), který mu pomůže najít cestu k usmíření. Kniha má šanci zaujmout každého, kdo se v současném světě snaží ujasnit si svůj postoj k Bohu, víře, otázkám dobra a zla, ale především svůj vztah k lidem, rodině, blízkým a k sobě samému. (Založil/a: Nickethe)

William Paul Young William Paul Young
*11.05.1955

vladislaus
  27. 12. 2013, 11:32
Začátek do příchodu do chatrče nuda, potom následuje psychedelie. Při vzniku knihy musely mít nějakou roli drogy.
Introvert
  16. 2. 2014, 23:44
Na knihu Chatrč pělo mé okolí chválu. Bez výjimky. Brala jsem ji do rukou s tím, že je to ,,tutovka". No. Dobrý nápad, příběh dobře vystavěný, ale nesedí mi to. Cítím v tom příliš agitace, a to mi vadí. Infantilní pojmenování Boha ,,Taťkou" to celé dovršilo...
Rames
  25. 9. 2015, 14:52
Utratila jsem majlant za papírové kapesníčky ale celkový dojem není smutek, snad jen nad nebetyčnou pýchou autora,
ale spíše nuda. To co má hlavní postava najít v chatrči je zřejmé ale vkládání Taťkovi do úst moudra je na mě trochu moc. Co se nedá popřít je umění dojmout .
Venceslao90
  15. 6. 2014, 13:33
Tak tady jsem sáhnul dost vedle. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale to jsem ještě netušil co přijde po příchodu do chatrče. Taková snůška keců a blábolů na mě byla už moc. Zvládnul jsem to dočíst do poloviny a pak už jen knihou listoval a když jsem viděl slova jako Ježíš, Láska, Taťka, Pravda...tak už jsem ani neměl vůli to číst. Začetl jsem se až do poslední kapitoly, abych zhruba věděl jak to asi skončí. No, závěr můj celkový pocit z této knihy maličko vylepšil, ale opravdu jen trošku. Díky, Chatrč už nikdy víc! Jdu to rychle vrátit do knihovny.
Potulný mnich
  13. 4. 2012, 18:37
Zvláštní příběh...Hodnotil jsem třemi hvězdami, i když některé části v knize jsou i na čtyři či pět hvězd,ale jsou tam i slabší ( pro mě ) chvilky,které mi nic nedaly.Ale příběh byl zajímavý a kniha čtivá.
skjaninka
  25. 8. 2010, 1:07
Zvláštna knižka, ktorá mi náhodou v knihkupectve "cvrnkla do nosa". Nebudem hodnotiť kvalitu ako je napísaná, ale predovšetkým pocity z príbehu, ktorý sa v nej odohráva.
Začiatok je ako mnoho iných, ale tak v polovici to začne byť neuveriteľné, čítala som stránku za stránkou....nechápavo krútila hlavou, ktorá nebola schopná spracovať to, čo číta. Priznám sa, že pár krát som musela zatvoriť knihu a "vstrebať", to všetko, čo bolo tak neskutočné. Doteraz neviem vyjadriť pocity, čo si o tom myslieť, ale aj napriek tomu som čítala ďalej. Keď som sa konečne prepracovala k posledným stránkam a k určitému objasneniu, tak som si uvedomila sama seba ako čítam s otvorenou pusou a nechápavo krútim hlavou. Ale mne sa to páčilo! A veľmi! Podľa mňa je to kniha, ktorú si buď zamilujete, alebo zavrhnete. Ja si jus odstupom času prečítam znova a verím, že v nej určite nájdem niečo nové, čo som si nestihla uvedomiť pri prvom čítaní.
Daniel_852
  9. 9. 2016, 7:50
Jak já jsem se na tu knihu těšil! Ale jsem opravdu zklamaný. Četl se to dobře, ale v jistých chvílích jsem musel ťukat na čelo. Ale ten ,,Taťka" to celé pokazil. Tentokrát jsem sáhl opravdu hodně vedle.
smajlinka
  22. 4. 2014, 21:12
Knížku mi doporučila teta, která z ní byla úplně "unešená". Ve mně vyvolávála rozporuplné pocity, některé myšlenky hodně zajímavé, ale souhlasím s názorem, že oslovení "Taťka" mi k Bohu zrovna nesedí. Ale právě tady jde asi zřejmě o ten vztah a ten je prvořadý a nakonec své "nejbližší" si můžeme odlovovat podle libosti ne ;-)
moonchild
  10. 10. 2013, 15:00
Mackovi Phillipsovi zabil sériový vrah nejmladší dceru.S odstupem času se na základě záhadného pozvání vydává na místo,kde byl hrůzný čin spáchán.
Blueberry
  6. 1. 2015, 18:03
Mám dojem, že ten příběh má rozhodně co sdělit. Není dokonalý, dá se ovšem u lecčeho přivřít oko. Myslím si, že je však důležité dívat se na to objektivně, odmyslet si ty detaily, co komu překáží. Pak to totiž má něco do sebe, přinejmenším pro mě to něco mělo =)
Peter.Melon
  20. 4. 2014, 14:11
Slušný příběh i děj a zajímavé názvy v knize...Je to dobrá i čtivá kniha.Paul Young je dobrý autor.Zajímavá i poutavá kniha.
Jana Edita
  27. 4. 2016, 22:11
Věřím v Boha a hlásím se ke katolické víře, Bůh této knihy se mi ale zdá příliš sladký a bezproblémový. Nevadí mi, že je taťka černoch, nevadí mi, že je to žena. Vadí mi, že je to příliš ukecaný Bůh. Takovéto pojetí Boha zdálo se mi spíše komické než motivující.
Zlatokrt
  10. 7. 2013, 19:48
Jak se tak na to dívám, jde o knihu vzbuzující značně rozporuplné reakce. Já se rád zařadím mezi ty, kterým příběh učaroval. Začátek je poněkud fádní - tuctová nudná detektivka o holčičce unesené nějakým tím deviantem - ale zbytek knihy představuje velice promyšlenou polemiku člověka s Bohem, napsanou stylem naivní pohádky. Tím se mi jeví kniha výjimečnou, není to náročná literatura, ale čtenáře v tom správném myšlenkovém rozpoložení zasáhne hloubka předkládaných myšlenek. Jak už tady někdo poznamenal, tohle není beletrie...
cubajz
  27. 10. 2011, 10:26
povrchní křesťanská agitka, od které jsem očekával něco mnohem hlubšího. Na dočtení posledních 50ti stránek jsem už opravdu neměl, toho rádoby nenápadného předhazování určitého vzorce chování na mě bylo už moc.
Francesco
  27. 1. 2014, 13:33
Mě osobně kniha nesedla. Hodnotím jako průměr. Občas jsem měl pocit, že vůbec nevím co to čtu. Po slibném začátku se děj uzavírá na rozhovor otce s jakým si bohem a to až do konce knihy. Na knihu jsem se těšil ale že by to bylo nějaké extra terno se říci nedá.
stavradka
  6. 1. 2014, 17:41
Úplně nevím, co si o této knize myslet. Trochu mi přijde, že se chce dělat hlubší než je. Jako téma, jak se vyrovnat se ztrátou asi dobré. Ale autorovi představy o podobách Boha, to už je trochu "na tripu".
dollyk
  9. 9. 2016, 20:33
Podle názvu, obálky a trochu krkolomného, ale přece jen docela čtivého začátku jsem se těšil na horor, triller nebo alespoň psychologickou detektivku, ale náboženská agitka plná logických chyb a připitomělých metafor? Mám pocit, že Vyznání Svatého Augustina, z kterého tohle veledílo často čerpá, bylo o 99,9% čtivější, zajímavější a přínosnější, než tenhle slint. Ještě donedávna jsem odsuzoval Roberta Fulghuma, že do svých esejisticky pojatých knih míchá neustále svou víru a líbivé maloměšťácké představy o životě v náboženské komunitě, ale musím říct, že si příště přečtu raději podruhé něco od něho, než cokoli, co by jen zdánlivě připomínalo tenhle omyl. A pokud budu mít někdy náladu na snůžku křesťanských tytyty, pustím se raději do Rad zkušeného ďábla od C. S. Lewise.
Manonka
  29. 9. 2014, 17:20
Docela mě zaujal začátek, pak už to na mě byla moc velká náboženská agitka. Četla jsem i křižovatky, ty se mi líbily trochu víc, přesto pokud další kniha bude zase takhle nábožensky založená, tak ji už číst nemusím. Škoda autor píše jinak čtivě...
Andulka
  3. 8. 2011, 13:12
Nesnasim, kdyz nedoctu knihu do konce, ale tentokrat se to vazne nedalo a vzdala jsem to zhruba v polovine. Neustale kazani o tom, jak by mel byt clovek vesely a pomahat druhym a vubec zit jako nejvetsi svetec, to si radsi vyslechnu od rodicu.. Jedina hvezdicka za zacatek, ktery mirne pripominal detektivku a tudiz se to dalo cist, pote hruzy jako Tatka a vubec. Pro me velke zklamani.
Kaiella
  26. 10. 2015, 17:12
Líbilo se. Myslím, že to člověka, i materialistu a pragamatika, jakým jsem já :D donutí přemýšlet o věcech, které zas tak často neřeším... Knihu doporučuji. Nečekejte kdoví jaký příběh s brutálně úžasnou zápletkou a spádem, ale spíš niternou zpověď. Nevěřím, že autor se pokoušel o specifický a konkrétní výklad víry a stanovení návodu na život, jak někteří tady v komentářích naznačují... Je to jen zajímavý způsob interpretace odpovědí na otázky, které musí přijít, pokud se do Bible začtete. Místy extrémně dojímavé. Pokud jste také někoho ztratili nebo zažili krušné časy, jistě zamáčknete v některých částích slzu.
lucaaa8
  8. 11. 2012, 22:21
Chatrč patří mezi mé oblíbené. Nevidím žádný háček v zastavení se a pouvažování nad svým životem, k čemu mě Chatrč vždy přiměje. Mám ráda postavu Macka a mám ráda i Taťku, ale z kritického pohledu vím, že Chatrč není pro každého, přesto se stala bestsellerem...
mab175
  28. 5. 2012, 14:50
Příběh je docela banální, ale jako pozadí pro vysvětlení některých klíčových otázek křesťanství funguje bezvadně. Jestli to měla být agitka, tak na mě nezabrala, ale i tak knihu doporučuju k přečtění.
Lucy1994
  28. 9. 2016, 16:34
Na jednu stranu je tato kniha velmi čtivá, poučná. Nikomu nic nevnucuje (pro nás, kteří nejsme až tolik věřící zrovna na "Boha"), je to napsané volně a nenuceně. Srozumitelně a citlivě, protože mi to vyvolalo pár slz. Člověk v této knize může nalézt sám sebe, zamyslet se nad spoustou věcí, aniž by začal být "posedlým" věřícím. Člověku to může opravdu pomoct.
Na druhou stranu si to mnoho lidí nepřečte, což je celkem škoda. Kdyby se nad tímto totiž každý aspoň trochu zamyslel, hned by se tu ve světě žilo lépe, aniž by někdo musel v něco věřit. Ale když se nad sebou zamyslí 1 člověk ze 100, nic moc s tím člověk sám neudělá a bude se vlastně cítit jako předtím, takže ztraceně. Nevím, jak to vysvětlit lépe.
Blazzineceq
  29. 11. 2015, 22:32
Občas jsem měla při čtení chuť knihu zahodit do kouta a někdy jsem ji zas nemohla odložit. Děj byl tak zvláštní a dle mého názoru neobvyklý, že se velice těžko posuzuje. S odstupem však hodnotím knihu 4 hvězdami. Určitě nelituji, že jsem ji četla. :)
stavos
  18. 6. 2011, 20:48
Jedna z mála knih, které jsem velmi z těží dočítal!! Měl jsme od ní velké očekávání, které se vůbec nenaplnilo! Celé mi to připadalo jako poučení, dlouhé kazání jak žít. O konci škoda psát, strašně kýčovité a očekávané!
Waya90
  11. 9. 2016, 2:30
Mě se kniha líbila. Obsahuje od všeho trochu, od něčeho víc - trochu smutku, trochu humoru, trochu napětí, trochu dojetí, trochu poučení a hodně "Boží lásky". Myslím, že to nejdůležitější v této knize je napsáno "mezi řádky". Trochu mě mrzí většina negativních komentářů, ačkoli asi rozumím důvodům díky kterým se tato kniha nesetkává s kladným ohlasem...
Jiří Felsenberg
  27. 5. 2014, 8:52
Zajímavá kniha. Hlavně pro věřící nebo duševně a sensitivně zaměřené osoby. Knihu bych doporučil jako výbornou terapii po nějaké životní tragedii. Mě kniha něco dala, mám to v sobě a jsem rád, že jsem jí četl.
Skrblik
  23. 9. 2012, 12:13
Jsem agnostik a obsah mi nejenom že nevadil, ale dokonce se mě zaujal. Ať už pan Young zastává pravdivý názor, či ne, jeho úvahy a argumentace jsou dobré. Ale hlavně - Chatrč je výborně napsaná kniha, moc čtivý styl.
passerbyElu
  13. 4. 2012, 18:44
Kniha přesně představuje povahu Boha, v jakou jsem doufala. Podle mého názoru jsou některé pasáže poměrně náročné, určitě si ji ještě někdy přečtu. Příběh byl strhující, nemohla jsem se dočkat konce.
gggulas
  10. 12. 2011, 10:22
Knihu jsem dočetla, měla jsem strach, jak tady každý psal, že ji nedočetl, že to prostě nezvládl. Osobně si myslím, že knížku nemůžu zařadit ani mezi ty nejhorší, ani mezi ty nejlepší. Knížka má hloubku, to se musí nechat: člověk, který se potřebuje nějakým způsobem odvázat od něčeho, čemu se říká smutek. Ale osobně jsem od té knihy čekala víc.
kristina1980
  16. 2. 2011, 12:45
Jedna z nejnáročnějších knih, jakou jsem kdy četla. Některé pasáže jsem musela číst znovu a znovu, abych něco pochopila. Kdo knihu nedočetl, o hodně přišel.
Chatrč není určena jen lidem, kteří věří v Boha, ale i lidem, kteří na něj nevěří nebo si se svou vírou nejsou jisti. Já patřím k té poslední skupině. Kniha mě rozhodně nepřesvědčila v Boha věřit, i když existenci Ježíše nelze popřít. Naopak si myslím, že kniha je plná signálů, jak toto lidstvo změnit. Jsme zkažení až do morku kostí a to, co mi tato kniha dala je to, že mě přesvědčila své chování trošku změnit. Naučit se odpouštět, vždyť odpustit neznamená zapomenout nebo začít milovat.
Komu se nelíbila hlavní postava Boha, jako černoška, mám jeden dotaz? Jak vy si vlastně představujete Boha? Jako ženu? Jako muže? Jako bílého? Jako černého? Jako starého šedivého pána? Nebo jako pěkného čtyřicátníka? I mě nevěřícímu je jasné, že Bůh není ani jedno. A v knize se Bůh jako černoška jeví zcela záměrně, kdo by vydržel číst dokonce, zjistil by, že ke změně stejně dojde.
Rozhodně jedna z nejhezčích kapitol byla ta,v níž hl. postava Mack a Duch svatý obdělávají zahradu. Je zaplevelená, rostou na ní kopřivy a jedovaté rostliny a Mack o zahradě řekne, že je v ní pěkný binec. Až na konci kapitoly se Mack dozví, že v potu dával dohromady a zkrášloval zahradu, jež prezentovala jeho duši, srdce jeho duše.
Nenechte se zmást, kniha je opravdu moc pěkná a skvěle končí :) Všechno má smysl :)
GonFey
  2. 6. 2016, 21:36
Knihu jsem četl před pár lety a hodně mě ovlivnila. Začíná jako fádní detektivka, která se mění úplně v něco jiného. Pro někoho to může být naivní a zkreslený popis trojjediného Boha, ale ti, kteří "hledají" nebo "našli", to je zajímávé povzbuzení na duchovní cestě. Vím ale, že kniha vyvolala protichůdné reakce v katolické církvi. Záleží na každém, jak ho osloví...
zuzaSislerka
  7. 10. 2014, 14:49
v knize se vystřídaly asi čtyři různé žánry. začátek byl thriler, ve druhé třetině se střídá fantazy a křesťanská literatura, do konce se knížka řítí jako návod na dobré chování. líbila se mi jen ta první část a ač se nejedná o čistě náboženskou literaturu, vůbec se mi nelíbilo, že křesťanství bylo využito jako prostředník pro řešení problémů, se kterými se neumí člověk vyrovnat. a díky Bohu, vraha samozřejmě dopadli
david88
  19. 12. 2012, 13:32
Pro ty, kterým se tento příběh nelíbil a byli jím znechuceni.. jestli jste si všimli, v předmluvě je napsáno : "Omluvám se..., ale především nebyl určený vám." Toto není knížka pro všechny.

---------------------

Vacinka
  5. 7. 2013, 13:53
Opravdu zvláštní příběh, ze začátku jako normální detektivka, poté začíná mít rychlý spád a dále je kniha více psychologická. Nevím, proč by Bůh nemohl vystupovat jako tlustá černoška. Zaujala jsem také trochu jiný pohled po přečtení této knihy. Hodnotím kladně a určitě si přečtu i Křižovatky od Williama Paula Younga.
Kimm
  7. 6. 2012, 11:34
Začátek knihy byl opravdu skvělý, ale to je tak vše.
Následné představy Boha jako Taťky/Mamky... Přišlo mi to hrozně hloupé, asi od literatury čekám víc než snůšku tlachání o životě. Především kniha je hodně jednoduchá (docela mě zaráží, že ji někdo v komentářích nazývá náročnou - a četli jste už třeba někdy něco od Muslische??). Víceméně jsem ji dočetla, protože od knih zásadně neodcházím, ale... Tohle už víckrát NE a pokud si nepotrpíte na výrazy typu Taťka, bude vás tahle knížka iritovat.
misanda
  25. 5. 2012, 9:27
zacatek naprosto super...buh Tatka nebo spis Mamka...to uz mi prislo lehce mimo misu...nooo, opravdu jsem necekala takove sahodlouhe pasaze o tom jak by clovek mel zit, jake hodnoty uctivat...jsem v polovine knihy a bohuzel ji odkladam...nic pro me :(
suraha
  23. 3. 2012, 9:30
Občas mě ohromně rozčilovaly gramatické chyby a překlepy v textu. Ale šlo o příběh a ten se mi líbil. :-)
Rézinka
  9. 3. 2012, 19:02
Velice silný příběh. Tato kniha mi pomohla vyřešit si v sobě otázku existence Boha. A přestože nejsem "klasický věřící" věřím, že Bůh je - v každém z nás.
Avifer
  1. 3. 2012, 12:25
Docela se divím, kolik rozporuplných pocitů způsobila tato kniha. A upřímně řečeno nerozumím tomu, proč se některým lidem nelíbila ani trochu. Jsme tak často zaslepeni různými předsudky a nedokážeme se na věci dívat z jiné stránky. Společnost je tolik spoutaná a ovlivněná pravidly, vědou a rozumem. A co takhle srdce?
Právě o tom je celá tato kniha. Nejenom, že ukazuje, jak bylo křesťanství v prvopočátcích myšleno, ale především nám lidem naznačuje, jak žít šťastný, plnohodnotný a naplněný život. Rozhodně to není kázání, jak zde někteří píší. Naopak vás každá věta a každé slovo nutí k zamyšlení nad svým vlastním životem. Najednou přemýšlíte, jak moc v našich životech chybí opravdová láska, harmonie, porozumění, pokora a odpuštění. Po celou dobu četby jsem měla na krajíčku, protože jsem nic hlubšího nikdy nečetla.
Vyobrazení Taťky, Ježíše a Saraju je velmi zajímavé a legrační, ale má to pouze podtrhnout skutečnost, že neexistují žádná pravidla pro to, jak by měl Bůh vypadat a co by měl a neměl dělat. Uvědomíte si, že pravé myšlenky křesťanství byly vždy spíše překrucovány a zneužívány.
Je mi líto lidí, kteří nepochopili poselství této knihy a kteří nedokázali otevřít svá srdce a zůstali pouhými kritiky "při zemi". Já jsem se "do oblak" dostala velmi ráda :), protože normální realita to neumožňuje.
Knihu proto doporučuji všem lidem, kteří mají velká srdce, rádi přemýšlejí o životě a bojují za lepší a šťastnější svět!
Chci ještě dodat, že jsem ateistka a je mi 23 let.
Vindicta
  27. 1. 2012, 13:07
Moc nechápu kolegy, co tu píší o nějakém podprahovém předhazování křesťanství, či nějakých vzorců chování. Sám nejsem křesťan a z knihy jsem byl nadšen. Veškeré autorovy myšlenky, týkající se víry, se obloukem vyhýbají církvím a všem vyznáním. Jistě, je ovlivněna vyznáním společnosti, ve které autor nepochybně vyrůstal, ale kniha nikomu nic nevnucuje. Je-li člověk duševně zdráv, pak při čtení knihy přemýšlí s nadhledem. Celá kniha je plná symbolů a nutí člověka přemýšlet. Osobně si myslím, že negativní ohlas kniha vzbudí u těch, kteří pohrdají dnešní nezdravou společností, ale zároveň jsou jejími typickými zástupci.
hvězdička
  25. 10. 2011, 15:07
Jsem velmi ráda, že jsem si předmluvu přečetla až nakonec. Nevím, proč úplný začátek a konec musí knize většinou uškodit...
manwe
  15. 9. 2011, 18:12
Tohle není beletrie. Pokud si chcete přečíst zajímavý a napínavý příběh tak jste tady jste mimo. Pokud neradi přemýšlíte tak po této knize raději nesahejte.
Jinak kniha úžasná. Ať už jste, nebo nejste věřící (ale chtěli byste se možná něco dovědět o Bohu, popř. dostat nějaké nové impulsy, myšlenky k přemýšlení) tak opravdu doporučuju. Kniha skvěle bourá některé mýty o Bohu, které jsou hluboko v podvědomí lidí jako že Bůh je permanentně rozzlobený stařík, který jen čeká na to až nás bude muset praštit po prstech.
Opravdu hodné přečtení (a hlavně zamyšlení).
elousika
  12. 5. 2011, 20:57
Musím říct, že tahle knížka byla naprosto úžasná. Nevěděla jsem co od toho mám očekávat, ale nakonec předčila moje očekávání. Brečela jsem snad od začátku do konce. Kdo si jí nepřečetl, tak o hodně přišel.
jsausten
  30. 3. 2011, 16:54
Vyšichni říkali, jak je ta kniha geniální, jak je zlomová a absolutně dokáže změnit názor. Mé názory jsou stále stejné, souhlasím ale s tím, že pokud je nějaký Bůh, tak by na něj lidé neměli pohlížet jako na toho Zlého vousatého dědu odněkud z obláčku, ale jako na někoho, před kterým se člověk nemusí stydět za své nicotné prohřešky, řešit před ním porušení nějakých přežitých dogmat, která si stejně vymysleli LIDÉ, ne Bůh, vždyť on je přece ve své podstatě také člověkem.
bakina
  15. 2. 2011, 8:43
Po dlouhé době kniha,kterou jsem ani neměla chuť dočíst.Začátek mi přišel zajímavý,ale jak se objevil Bůh,jako černoška,stačilo mi.četla jsem dál v domění,že přijde zase zajímavější část,ale dlouhosáhlé hovory mezi Bohem a hlavním hrdinou jsou těžko vstřebatelné.Určitě se najdou příznivci této knihy,ale já si ji určitě po druhé nepřečtu.
El Dash
  28. 1. 2011, 15:50
Zajímavá knížka s nádherným obrazem Boha a vyjádřením jeho smýšlení s lidmi. Hodně mě oslovila a určitě si ji ještě několikrát přečtu, protože všechny myšlenky nejdou vstřebat najednou. A navíc se rád vrátím do té krásné atmosféry, která v chatrči panuje.
Štěchýto
  27. 9. 2010, 23:48
Jedna z mála knih kterou jsem nedočetl. Bůh je tlustá černoška poslouchající rap nebo co a Ježíš, tesař, nedokáže ani udržet mísu v rukou. Young psal knihu tak, aby se líbila teenagerům, a tak podle mě to celý po****. Škoda. Asi nejlepší je obálka.