Šest mesiášů

Originální název: The 6 Messiahs

Jota - 2003
ISBN: 80-7217-234-4

Jota (2003) 80-7217-234-4 488

Pokračování temné série dvorního scenáristy Davida Lynche a spoluautora Twin Peaks. (Založil/a: gogen)

scajo
  3. 2. 2013, 18:35
Výborná kniha spoluautora Městečka Twin Peaks Marka Frosta, kterého mnozí kritici svého času označovali za geniálního scénáristu. S tím nelze nesouhlasit, svoje schopnosti ostatně dokazuje i při psaní knih. K Šesti mesiášům mám v podstatě jen jedinou výtku, ale dost velkou - závěr. Na to, jak parádně, rozmáchle a svým způsobem komplikovaně má autor všechno vymyšlené a poskládané, jsem čekal o dost působivější, napínavější a velkolepější závěr. Málokdy se mi stalo, abych se po celou dobu čtení náramně bavil a po dočtení byl zklamaný. Škoda. Předcházející Seznam sedmi si ale určitě seženu.
maratach
  21. 11. 2011, 16:32
Zlo opět ožívá ve volném pokračování románu Seznam sedmi: ztratilo se několik vzácných knih, které tvoří základ věroučných a filozofických systémů . Pátrání po nich svádí do Spojených států k podivnému templu zla roztodivnou společnost, která reprezentuje kultury celého světa: nechybí v ní ani hrdinové předchozího dílu. Doyle jako již proslulý autor odjíždí do Ameriky na umělecké turné. Tam se setkává s ozvěnou své minulosti; vedle strhujícího boje s tajemným nepřítelem musí řešit i další záhadu: co se stalo s jeho přítelem, že už není tím, čím býval?