Seznam sedmi

Originální název: The List of Seven

Jota - 2003
ISBN: 80-7217-226-3

Jota (2003) 80-7217-226-3 450

Prvotina dvorního scenáristy Davida Lynche a spoluautora Twin Peaks. Jejím hrdinou je Artur Conan Doyle, který byl nejenom autorem detektivních a historických románů, ale zajímal se i o metafyziku, okultní vědy a spiritistické praktiky. Román nabitý dějem a napětím se odehrává v Anglii minulého století a jeho hrdinové vedou zoufalý boj proti všemocnému zlu, které se domáhá přístupu do našeho světa. (Založil/a: gogen)

yarghoul
  9. 12. 2011, 14:17
Co můžete udělat ženský horšího, než že jí dáte knihu, kde jsou poslední dvě strany slepené a na nich je napsáno "Rozlepte a přečtěte až po dočtení poslední strany." To by nebylo tak strašný, kdybych tu knihu neměla půjčenou a tudíž strany již rozlepené. A vydržte to nepřečíst! :) Ale stálo to za to! Tato kniha je z těch, které neodložíte ani cestou do sprchy.
Bred
  15. 9. 2013, 19:45
Delší rozjezd, ale pak už se to sypalo jedno na druhé. Na můj vkus celkem zvláštní vyprávění, kdo zná Sherlocka Holmese alespoň okrajově, může knihu pochopit jako poctu A.C.Doylovi :-) Rád si přečtu znova.
tomdra
  22. 9. 2012, 21:26
Výborná kniha! Ze začátku jsem si myslel, že to bude nuda. Příběh se totiž odehrává v letech 1884 v Anglii, ale po pár stránkách mě tato kniha fakt dostala.
Noctua
  8. 8. 2014, 21:37
Já jsem taky četla i ve vaně. A cestou do práce, i když jsem čekala na semaforu na zelenou. Napínavé, dramatické, rychlý spád jak super sestříhaný akční film. Nemohla jsem se příběhu nabažit a už jsem si byla v antikvariátu pro pokračování....
Je pravda, že M.F. užívá některých zápletek známých každému Evropanovi a každému kdo se kdy setkal s SH hodně prvoplánově a takříkajíc okatě. Ale je nutné si uvědomit, že je to Američan a oni to tak prostě dělají. "Nemají úctu" k evropským legendám, historii a oblíbencům. Vezmou si jen to co se jim hodí a zbytek ignorují. Nemám tenhle přístup v oblibě, ale nutno říct, že v tomhle případě ráda udělám výjimku. Arthur Doyle coby předobraz doktora Watsona a Jack Sparks jiným jménem geniální Sherlock Holmes, jsou tak sympatičtí, že budete milovat každý jejich následující krok, i když tušíte jaký bude. A předobraz pracovního tábora s lidskými troskami v pruhovaných hadrech "porážených" v tajuplných budovách s vysokými kouřícími komíny Vám vžene slzy do očí, protože nepochybně víte co to znamená a že to není jen děsuplná fikce. Z té neodvratitelné skutečné historie ve smyšleném příběhu Vám bude běhat mráz po zádech. A to je velké umění každého příběhu.
Jdu otevřít šestku....