Ohybač křížů

Ohybač křížů

Labyrint - 2006
ISBN: 80-85935-73-2

Labyrint (2006) 80-85935-73-2 139

Nařezat holce není problém, problém je se k tomu odhodlat. Pár fernetů místo ní pohladí, i když ne nadlouho. Ale víra ve střízlivost je chatrná, protože vůle je gumová a dobrota jen nahrubo nasekaná. A tak ohýbejte kříže, dokud je charakter pružný, aby jednou na křížovou cestu už nebylo pozdě.

lusk_lusk
  8. 12. 2012, 20:25
Povídka velmi čtivá, jednoduchá na "zparacováni", ale přitom navozuje silnou atmosféru. Věřím že většina čtenářů si vybaví pocity, které se odehrávali v nich samotných když se na kraji dospělosti, kterou snad nikdo z nás nechtěl příjmout, potáceli mezi ničím a něčím, s tím prvním prakticky totožným. V knize se toho odehraje poměrně málo, ale přitom jsem ani chvíli neměla pocit že by to někde vázlo. Marek Epstein mne během těchto pár desítek stran připoměl, že si nepřipadám marná jen dnes, ale bylo to tak vždy, jen jsem na to pozapoměla. A ten návrat do minulosti nebyl nepříjemný, právě naopak.
huttershofen
  5. 11. 2014, 16:59
Zprvu jsem si k té knize držel odstup, dekadentních sobeckých mladíků, co problémy řeší notnou dávkou fernetu, už bylo hodně. Navíc je čtenáři trochu jasné, kterým směrem děj půjde (jaký bude vztah s babkou, co hrdinu vytáhne z té zhrzené lásky). Jenomže asi ve třetině jsem si uvědomil, že mě pan Epstein má chyceného, dočetl jsem pak už téměř na jeden zátah. A být to film, myslím, že postava Poláka má šanci na Oscara za vedlejší roli. Takže nakonec - moc líbilo.