Jak mi pan Darcy zlomil srdce

Originální název: Mr. Darcy broke my heart

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1616-3

Ikar (2011) 978-80-249-1616-3 224

Claire Prescottová přijíždí do Oxfordu na seminář o Jane Austenové, kde má zastoupit svou sestru. Mezi nadšenci a badateli se cítí nesvá, dokud jí náhoda nepřivede do cesty podivínskou starou Harriet. Potrhlá dáma jí nečekaně svěří první stránky knihy První dojmy, což je údajně navždy navždy ztracená první verze Pýchy a předsudku! Zatímco Claire čte utajovaný rukopis, nalézá v prvním příběhu Elizabeth Bennetové víc, než by čekala. I ona má náhle na vybranou mezi dvěma muži. Který z nich je její pravou láskou? (Založil/a: Fabienne)

Beth Pattillo Beth Pattillo

Fabienne
  20. 4. 2012, 17:09
Myslím, že tuhle knihu si autorka už mohla odpustit. Je to v podstatě totéž, jako Jak mi Jane Austenová zničila život. Jen v tom vystupují jiné osoby. Doufám, že další kniha podobného druhu už nebude následovat :-)
Olivka
  8. 8. 2013, 15:39
Do této knížky jsem se pustila pár dní po přečtení "Jak mi Jane Austenová zničila život". Je to opravdu hodně podobné, autorka vlastně svým způsobem navazuje na tu předchozí knihu, kdy v obou dílech vystupuje paní Parrotová. Jinak se postavy a zápletky opakují, např. hlavní hrdince opět zkomplikují život dva muži. Nemůžu ale říct, že bych se při čtení nebavila, opět jako oddychovku pro někoho, kdo nemá rád klasickou červenou knihovnu, ji mohu doporučit. Pro změnu se mi líbilo umístění příběhu v Oxfordu, Británie je prostě moje srdcovka.
teite
  14. 9. 2014, 8:56
Už jsem si mnohokrát říkala, že se žádnou další variací na Jane Austenovou nenechám nachytat... - a zase jsem podlehla. A i tentokrát jsem litovala. Kniha je vlastně stejná jako ta předchozí, pár mouder vykradených z Austenové, zbytek nemastná neslaná omáčka, nesympatická hlavní hrdinka, které by člověk dal pár facek. A bohužel konec dost otevřený na to, aby člověk nabyl podezření, že ještě něco přijde. Hvězdičky jsou za pěkný popis Oxfordu.
Aileen7
  23. 5. 2013, 10:41
Nelituji přečtení této knihy, ale nechápu k čemu je psát knihu tolik inspirovanou prvním dílem. A že je tam té podobnosti opravdu dost.