Ultramarín

Ultramarín

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-204-1560-8

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-204-1560-8 224

Děj románu nedávno zesnulého autora se odehrává na kulturním rozhraní dvou světů – evropského a středomořského. Hlavní postavy příběhu, nevlastní sourozenci Joakim a Aysel, kteří v dětství propadnou vzájemné náklonnosti, a jsou proto od sebe násilně odděleni, se proplétají nástrahami každodenního života i pohnutých dějin druhé poloviny 20. století. Křehce a současně bytelně vystavěné epizody odehrávající se v průběhu půlstoletí se cyklicky vracejí k vykořeněnosti postav, k potřebě člověka znát nejen tradice, z nichž vychází, ale také minulost své rodiny. Současně vypráví Ultramarín o několika podobách a vrstvách nenaplněné lásky.

Henk van Woerden Henk van Woerden
*??.??.1947 - †??.??.2005

karkulin1982
  11. 12. 2013, 15:59
Jedna z mých nej knížek. I když jsem ji četla před delší dobou,tak na nic často myslím a zřejmě přibude brzo do mé knihovničky. Už samotný popis děje na obálce mě zaujal a kniha opravdu nezklamala. Jen škoda, že tento autor již další knihy nenapíše:(