Pták štěstí

Pták štěstí Originální název: Pták štěstí

Host - 2009
ISBN: 978-80-7294-303-6

Host (2009) 978-80-7294-303-6 180

Pro Naďku, chytrou dívku bez skrupulí, jsou překážky k tomu, aby se překonávaly. Neexistuje nic, s čím by si nedokázala poradit. Kniha vypráví příběh jejího života od dětství do dospělosti a její cestu za bohatstvím a úspěchem. Naďka je půvabná a líbí se mužům, a také toho umí patřičně využít ke svému prospěchu. Ale i Naďka má jednu slabost - zamiluje se do ženatého muže Andreje. Tak začíná bitva, ve které ze sebe bude muset vydat to nejlepší. Originalita stylu Tokarevové spočívá v kombinování jednoduché a úsporné formy a zobrazovaných témat. Kniha je plná rozporů: zdání a realita, stylizace a skutečnost. Tento kontrast pak autorka zdárně využívá k odhalení leckdy hořké pravdy o tom, jak se doopravdy věci mají.

Viktoria Tokarevová Viktoria Tokarevová
*1937

karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:24
Do knihy jsem se pustila i přes tvrdé hodnocení na cbdb.cz. Pokud nechcete číst knihu na úrovni Man Booker Prize, tak se vám bude líbit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, protože byla dravá, podnikavá, ambiciózní. Taky se mi líbilo, že byl děj zasazen do více zemí a mohla jsem poznat i ruské reálie, o kterých téměř nic nevím.
Mia
  14. 1. 2016, 13:30
Hlavní postava pro mě byla něco jako paní Bovaryová...nesympatická od začátku do konce. Knihu jsem dočetla jen díky jejímu počtu stran.