Babinec

ISBN: 978-80-7376-054-0

Olympia (2009) 978-80-7376-054-0 309
Československý spisovatel (1990)
Československý spisovatel (1988)

Ne náhodou zasadil spisovatel Zdeněk Šmíd děj svého úspěšného humoristicko-satirického románu do školního prostředí. Sám se totiž dlouhá léta zabýval pedagogickou činností, a tak je pro něj toto prostředí velmi důvěrně známé. Zasvěceně provádí čtenáře jedním obyčejným školním rokem střední ekonomické školy pro pracující. Se svým typickým humorem líčí osudy učitelů i jejich dospělých žáků, s porozuměním se zamýšlí nad jejich problémy v soukromém i profesním životě a se znalostí věci kritizuje mnohé nešvary a nedostatky našeho školství. Román vyšel poprvé v roce 1988, ale jeho téma je nadčasové a i v dnešní době má čtenářům rozhodně co říci. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  16. 10. 2012, 6:37
První část mi přišla podstatně zábavnější - seznamování se ve třídě, vzájemné oťukávání se... Závěr mi přišel lehce rozpačitý. Naprosto úžasné byly ovšem výstupy sekretářky s telefony.