Dlouhé noci Vikingů

Dlouhé noci Vikingů Originální název: Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty

Olympia - 2006
ISBN: 80-7033-967-5

Olympia (2006) 80-7033-967-5 221

Úhledné statky pod zelenými duby, tichá městečka, okna svítí do dlouhé noci a snáší se na ně sníh jako v pohádce od Andersena. Smolná vůně švédských lesů, stesk laponské tundry pod půlnočním sluncem, břízy kolem finských jezer, bílé stuhy norských vodopádů. Kamenitá pláň Rondane s kužely velehor, teskná Hardangervida, led a vítr Jotunheimenu. Fjordy, po nichž plují oblaka, stíny lososů ve stříbrné vodě. Pravěk tady splývá s dneškem a dávní bohové žijí. Právě sem, do dalekého kraje Severu, se přenesl Zdeněk Šmíd ve své knize, aby čtenářům poutavou a humornou formou přiblížil příběhy o skandinávských bozích, hrdinech a králích. (Založil/a: skjaninka)

Sandalkar
  22. 1. 2014, 21:32
Asi jsem od Zdeňka Šmída čekala víc, na druhou stranu severské báje nejsou snadno stravitelným kouskem a v téhle knížce jsou podány čtivě a živě :)
draki
  25. 12. 2011, 20:22
Četla jsem již pár Šmídových knih, když jsem na Dlouhé noci Vikingů narazila a přečetla jsem je jedním dechem. Dobrá a velmi vtipná cesta, jak Českému národu zpřístupnit pro mnoho lidí nestravitelné severské pověsti.