Vítejte v krizi

Vítejte v krizi

Eminent - 2009
ISBN: 978-80-7281-394-0

Eminent (2009) 978-80-7281-394-0 200

Okamžik, kdy se nám život rozpadne pod rukama, je zároveň momentem, kdy začíná život úplně nový. Tehdy totiž zmizí veškeré iluze a klam a objeví se holá, nepřikrášlená pravda. Krize může být neobyčejně bolestná, ale když se jí postavíme čelem, stává se zároveň zdrojem síly, naděje a vize budoucnosti – a také počátkem života, po jakém skutečně toužíme. Světoznámá spisovatelka Laura Day už pomohla bezpočtu jednotlivců překonat nejhorší chvíle jejich života: smrt milované osoby, konec manželství či přátelství, ztrátu zaměstnání. V této nové inspirativní knize nyní využívá svých zkušeností k tomu, aby čtenáře provedla krizí a ukázala mu cestu k radostnému životu prostřednictvím instrukcí a cvičení, jež jsou velmi praktické, protože jsou vskutku revoluční. Krize bývá tou nejpravdivější formou přerodu naší osobnosti. Jejím smyslem je přinutit nás, abychom konečně čelili svým nejhlubším pochybnostem a obavám a pochopili, jaký vlastně máme cíl. To znamená, že naše reakce na změnu je stejně důležitá jako změna sama. Laura Day vymezuje několik typů reakce na krizi: člověk může reagovat popřením, úzkostí, hněvem či depresí. Autorka nám sděluje, jak lze každou reakci přehodnotit, a poskytuje nám praktické, na míru šité nástroje, s jejichž pomocí můžeme nejtěžší životní období přeměnit v největší z darů. Prostřednictvím cvičení, rituálů a činností, jež nám autorka „ordinuje“, se můžeme naučit těm nejúčinnějším technikám, které nám umožní znovu si vybudovat smysluplnější život. Překonání krize představuje součást přijetí reality a tato kniha nám nabízí neocenitelnou lekci, jak uzavřít jednu životní kapitolu a začít psát novou. Mějte na paměti, co Laura Day říká: Kamenité dno může být tím nejlepším místem, odkud začít! Hluboká moudrost, která se ve svépomocných technikách obsažených v této knize skrývá, si vysloužila uznání po celém světě; mezi obdivovatele Laury Day patří například Demi Moore, Deepak Chopra, Brad Pitt, proslulý vědec James Watson a mnozí další. Autorčin typický srozumitelný a současně provokativní styl pomáhá čtenářům smířit se s tím, kde jsou, a z tohoto bodu vykročit dál. Takže vítejte v krizi!

Laura Day Laura Day