Bakelitový svět

Bakelitový svět

Kniha Zlín - 2010
ISBN: 978-80-87162-72-9

Kniha Zlín (2010) 978-80-87162-72-9 248

Legendami o záhadné smrti opředený Orfeus pražské šedé zóny normalizačních let – Bořivoj Kopic je dostupný vydanými knihami básní, ale v naší knížce vyplňujeme místa, která ho činila jednak tajemným a jednak opomíjeným – soustřeďujeme verše mladistvé, dále verše do publikovaných knih nezahrnuté samým básníkem pro jejich erotickou – tehdy nepřijatelnou – otevřenost, přes samotným básníkem k vydání připravenou a tudíž celistvou knížku básní – podle které nazýváme celou knihu – Bakelitový svět, až po verše psané těsně před násilnou smrtí.
Druhým oddílem jsou nikdy (až na několik časopiseckých otištění) nepublikované deníky přinášející nijak nezastíraný vhled do básníkova jinak přísně střeženého soukromí, do jeho bolestí a úzkostlivých stavů. Kniha tímto způsobem poskytuje možnost seznámit se s básníkem jinak než mohl,a než chtěl on sám, učinit ve své době.

#výbor
Bořivoj Kopic Bořivoj Kopic