Fantasy & Science Fiction 2010 - Jaro/Léto

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-356-1

Triton (2010) 978-80-7387-356-1 240

- Příběh chlapce, jenž se stal původcem rychle se šířící pandemie, aneb Pacient nula ("Patient Zero" - 2005) od TANANARIVE DUEOVÉ.
- O tom, že mezi moderní vědou a alchymií může být jen úzká hranice, nás přesvědčí Umění alchymie ("The Art of Alchemy" - 2008) od TEDA KOSMATKY.
- Krysoň ("Rat" - 1986) od JAMESE PATRICKA KELLYHO si velmi osvěžujícím způsobem zahraje s nálepkou kyberpunku a připomene zlatá léta tohoto subžánru.
- Hned několik dobrých příběhů s prvky nadpřirozena nabízí Curandero a Švéd ("The Curandero and the Swede" - 2009) od DANIELA ABRAHAMA.
- Mysteriózní Pohřební pochod Marionet ("The Funeral March of the Marionettes" - 1997) naruší na cizí planetě pozemská vědecká expedice v rozsáhlé novele ADAMA-TROYE CASTRA.
- Nová Rakeťákova dobrodružství ("The Continuing Adventures of Rocket Boy" - 2004) nás pod taktovkou DARYLA GREGORYHO naučí dívat se na vesmírné eskapády, hvězdné říše a osamělé dobrodruhy s velkou dávkou pochopení a nadhledu.
- Trocha klasiky se skrývá pod názvem Retrográdní léto ("Retrograde Summer" - 1975) od JOHNA VARLEYHO, a s ní přichází také příběh z nestálého povrchu planety Merkur.
- Čerpadlo šest ("Pump Six" - 2008) od PAOLA BACIGALUPIHO se nemilosrdně vrací zpátky na Zemi a vzhlíží do budoucna s notnou dávkou oprávněných obav.
- Pohled na zvláštní život jednoho mimozemského druhu v povídce Ansarské roční doby ("The Seasons of the Ansarac" - 2002) od URSULY K. LE GUINOVÉ nám snad zvedne náladu.
- A Nimitseahpah ("Nimitseahpah" - 2004) od Nancy Etchemendyové přispěchá na samý závěr s příběhem, z něhož může slabší povahy mrazit v žilách.
- Chybět nesmí tradičně ani recenze z pera či spíše klávesnice JIŘÍHO POPIOLKA a také ohlédnutí za Čtvrtstoletím s Kenem Woodem od nezkrotného živla české fantastiky JIŘÍHO W. PROCHÁZKY.