Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zrození Řecka

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zrození Řecka
Autor:


Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2010
ISBN: 978-80-7381-787-9
Počet stránek: 430
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2010) 978-80-7381-787-9 430
BB art 80-7257-929-0 380

Ve Zrození Řecka zkoumá Michael Grant pozoruhodnou epochu mezi rokem 1000 a 495 před Kristem, kterou nám ukazuje jako dobu největšího tvůrčího vzepětí celých lidských dějin. Za těchto pět set let dosáhly řecké městské státy civilizační úrovně, jež je pro nás dodnes inspirujícím ideálem. Osudy jednotlivých panovníků zachycuje tak nejen na pozadí téměř nepřetržitých válečných tažení a krvavých osobních střetů v boji o moc mezi uchazeči o trůn. Zabývá se i významnými politickými, právními a měnovými reformami některých císařů a zdůrazňuje jejich zájmy umělecké zejména o zkrášlení sídelních měst, díky nimž lze obdivovat architektonická díla, která přetrvala dodnes.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 8. 2014, 15:19
Přehledným způsobem (podle jednotlivých oblastí a období) nás Michael Grant seznamuje s historií Řecka v jeho rané fázi - v době před klasickým obdobím. Jde tedy o dobu od příchodu řeckých kmenů do Řecka a přilehlých oblastí (cca 1000 př. n.l.) do doby těsně předcházející perské invazi do Řecka (490 př. n.l.). Toto období není tak dobře známé jako pozdější období řecko-perských válek či období peloponnéských válek, ale je stejně tak významné, ne-li významnější, neboť v něm byly položeny základy pro pozdější "řecký zázrak".
Kniha není jednoduchá na čtení - autor nás zahltí obrovským množstvím údajů, neboť starověcí Řekové postupně expandovali svá obchodní emporia i svou kulturu téměř do celého Středomoří. Mnoho údajů není jednoznačných, stále se objevují nové a nové souvislosti a některé otazníky okolo raného Řecka se asi nepodaří zjistit nikdy. Kniha však poskytne velmi vyčerpávající pohled na zrození řeckého světa i jeho úžasné kultury.
Logicky nyní začnu shánět další Grantovu knihu - Klasické Řecko.