Šašek a vévodkyně

Originální název: Fool’s Girl

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3095-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3095-5 272

Píše se rok 1601 a slavný dramatik William Shakespeare žije toho času v Londýně. Je na vrcholu své slávy a jeho hry slaví úspěch v divadle Globe. Krásná Violetta a její věrný průvodce šašek Feste jsou také v Anglii, na divadlo však nemají čas – Violetta musí zachránit největší poklad své rodné země, který odcizil zloduch Malvolio, a potřebuje pomoc. Dobrodružný příběh se odehrává na pobřeží Ilýrie i v Ardenských lesích a prolíná se v něm romantika, napětí i nebezpečí. Podaří se krásné Violettě na její pouti, na níž se často ocitá v ohrožení života, najít to, co hledá, a zachránit tak svou zemi i sebe samotnou?

Celia Rees Celia Rees
*17.06.1949

melilotka
  23. 9. 2014, 17:13
Pokud hledáte odpověď na otázku, co vedlo Shakespeara k napsání hry Večer tříkrálový, najdete ji možná tady. Ale jak sama autorka v knize píše, o Shakespearově životě je toho známo tak málo, že si mohla dovolit popustit uzdu fantazii. Takže nečekejte nic z čeho by se dalo čerpat k maturitě či jiné zkoušce, jde o fikci, ale pro mě zdařilou. Čtyři hvězdičky, pátá za to, že mě konečně donutila si přečíst i samotnou Shakespearovu komedii :-)