Svědkové z továrny na smrt

Originální název: Zeugen aus der Todeszone

Rybka Publishers - 2007
ISBN: 80-87067-64-9

Rybka Publishers (2007) 80-87067-64-9 358

Členové zvláštního židovského oddílu, známého jako sonderkommando, byli jedi­nými očitými svědky masového vraždění ve vyhlazovacím táboře Osvětim-Brzezinka. Nikdo jiný kromě pachatelů samotných nesměl vědět, co se v osvětimské továrně na smrt odehrává. Členové sonderkomman­da nebyli však pouhými svědky museli vykonávat tu nestrašnější práci, kterou si lze představit, byli totiž nuceni udržovat maši­nerii smrti v chodu: prováděli přípravy pro hromadné vraždy nevinných obětí, statisíců lidí, včetně dětí a žen. (Založil/a: skjaninka)

Eric Friedler Eric Friedler
*20.06.1971

Skřítek
  12. 1. 2013, 12:36
Živé vyprávění a zamýšlení se nad smyslem života v takových podmínkách, jaké v Osvětimi panovaly, nenechá nikoho chladným a klidným. Postupně se dovídáme jak vznikal koncentrační tábor, kdy a jakým způsobem docházelo k vyhlazování Židů, k likvidaci tábora a následnému osvobození.
VerenaLord
  31. 8. 2016, 17:43
Velice silný a drsný příběh, i když spíš krutá realita. Při čtení mi běhal mráz po zádech, naprosto nedokážu vstřebat, že se to dělo, pretože vím od dědečka, že ano. Historie by se neměla zapomínat, i když je tak hrozná a popírající vše od zdravého rozumu až po morální zásady.
Potulný mnich
  25. 7. 2014, 21:04
Osvětim, kde Bůh asi musel odvrátit svou tvář, aby se nemusel dívat, co člověk člověku dokáže udělat. Členové ze sonderkommanda nám zanechali hrůzostrašné svědectví o hromadném vraždění statisíců lidí při kterém museli udržovat smrtelnou mašinerii v chodu a je jen na nás, abychom nezapomněli na tohle svědectví, protože jak se zapomene, historie se může zopakovat.
rahzul
  22. 3. 2016, 10:46
Nechápu, jak může někdo ještě v této době tvrdit, že holocaust nikdy nebyl! Fašouni zasraný! Nikdo z nás si nedokáže představit, jakými muky si členové sonderkommanda museli procházet.. peklo je ve srovnání s tímhle studenej sklep!
Nifrea
  17. 3. 2015, 10:08
Tuhle knihu by ve školách měli zařadit do povinný četby... Je šílený, že naopak téma 2.světové války je z osnov vypouštěno a dnešní generace nemá ani potuchy o tom, co se dělo - nejen v Osvětimi. To místo jsem navštívila a touhle knihou se mi to pospojovalo do obrazu. Není to kniha, co člověka potěší, ale je to kniha, která si zaslouží být přečtena a hlavně nezapomenuta.
Broza
  8. 9. 2015, 9:50
Tohle je přesně to, co by se mělo číst jako povinná literatura. Nikdy by se nemělo dopustit, aby se na tyhle zvrácenosti zapomnělo. Je to neuvěřitelné. Vždy jsem přečetla pár stran a musela ji někam schovat a pokračovat až s odstupem.
MiriamBlahova
  10. 12. 2015, 8:38
Neuvěřitelná kniha. Byla jsem v Osvětimi celkem 3x - 2x dokonce s průvodcem a stejně jsem se tolik nedozvěděla, jako z této knihy. Možná to bylo přizpůsobeno tomu, že v rámci návštěvy člověk nezvládne pobrat tolik informací najednou, ale v rámci čtení knihy jsem se i několikrát vrátila k předešlému odstavci, abych pochopila to, co mi autor chce říct... Byť je to kruté a strašlivé téma, je to naše historie. Tuto knihu by si měli pročíst všichni,je důležité nezapomenout!
Morgan81
  16. 7. 2013, 9:15
Vše je v knize velmi dobře popsáno. Fakta a popis je prolínán výpověďmi svědků, kteří buď přežili, nebo jejichž zápisky byly nalezeny. Velmi poutavé, drsné, šokující. Dočítám poslední stránky a paradoxně, až teď bych nad těmi slovy, které popisují osvobození vězňů, brečela..
minkar
  22. 9. 2014, 8:45
Neuvěřitelné svědectví o holocaustu ... tato kniha byla jedna z prvních, které jsem na toto téma četla a díky ní následovalo mnoho dalších.
Zuza89
  29. 8. 2016, 21:51
Nejlepší kniha, kterou jsem kdy k této tématice četla! Poutavý, syrově napsaný příběh z života těch, kteří celou tu hrůzu zažili na vlastní kůži... chvílemi mi bylo až zle z toho, jaká svinstva se v té době děla na obyčejných nevinných lidech... Kdo se chce skutečně něco dozvědět, tomu ji vřele doporučuji.
Kamil Luzar
  10. 12. 2015, 23:29
Co ktomu dodat....samá strašlivá fakta, i přesto, že nejde o beletrii a příběh, ale o fakta, tak je tato kniha svou kvalitou pro mě ekvivalent filmového Schindlerův seznam.....
espacio
  18. 1. 2012, 17:54
Toto je mé "oblíbené" téma. Uvozovky použity samozřejmě jelikož spojovat slovo oblíbený s holocaustem vlastně nelze. Naprosto realistycky popsány praktiky v sonderkommandu, neuvěřitelně smutné, a co je nejsmutnější, že to není fikce ale historie. Fujtajbl.