T... jako tabu

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-326-0

BB art (2008) 978-80-7381-326-0 344

Sue Graftonová ve svém dosud nejznepokojivějším románu nazvaném T… jako tabu konfrontuje hrdinku se silami zla opravdu hodně zblízka. Její nový detektivní příběh sice zpočátku přenáší čtenáře do každodenního života soukromého očka Kinsey Millhoneové, ale už vzápětí se z vyprávění její hlas vytrácí a slova se ujímá Solana Rojasová, zvrácená sociopatka, s níž se čtenář seznamuje opravdu důvěrně. Rojasová není její pravé jméno. Je to falešná totožnost, ukradené příjmení, pod kterým se nechává najímat jako pečovatelka. To, co je na příběhu tak děsivé, je fakt, že čtenář dopředu tuší hrůzy, ke kterým se schyluje. Hoří napětím, jestli to vytuší i Millhoneová, aby mohla dostatečně včas zakročit. Autorka odhaluje děsivou, ale o to skutečnější trhlinu v předivu sociálních vztahů. Vstupuje na nezmapované území, což přinese překvapivé výsledky. (Založil/a: divjak)

svobodka
  17. 7. 2015, 13:58
Musím říci, že já mám zcela opačný názor, než ve svém komentáři vyslovuje Adam. Nemyslím, že by se celou polovinu nic nedělo. Mně se na knížkách Sue Graftonové líbí právě to, že nejsou takové to typické: objeví se mrtvola a hledá se pachatel. Ráda se dozvídám o životě hrdinky i dalších postav. Taky si myslím, že v životě se asi častěji setkáme s týráním seniorů než s vraždou. Ale Adamův avatar napovídá, že má v oblibě jinou literaturu. Já knížku doporučuji, jedna z autorčiných nejlepších.
Adam Walder
  13. 5. 2013, 20:28
Knížka byla naprosto hrozná!! Celou první polovinu se nic neděje a čtenář už dopředu ví co přijde v té druhé. Nedoporučuju!