V moři jsou krokodýli

V moři jsou krokodýli

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1659-0

Ikar (2011) 978-80-249-1659-0 176

Když šestiletému Enájatovi zastřelí otce, už nic není jako dřív. V Afghánistánu vládne tálibánský režim, který tyranizuje obyčejné lidi, a nikdo si není jistý životem. Po několika letech hrozeb a ukrývání se matka nakonec rozhodne – vezme synka a jede s ním do Pákistánu. Po třech dnech se chlapec probudí v pokoji úplně sám. Matka je pryč a jemu nezbývá než vyjít ven do nepřátelského světa. Je mu deset let a vydává se bojovat o holý život.

Keatin
  15. 2. 2014, 18:08
Takové trošku jiné Pí a jeho život. :) Napsáno velmi úsporně, zvláštním stylem, nicméně i to mi stačilo, abych na konci uronila slzy dojetí ...
SGS
  8. 8. 2016, 21:19
Afghanska roadmovie... Pro mě těžko uchopitelná kniha. Celou tu dobu jsem si nedokazákal představit, že to má být podle skutečnosti, bral jsem to prostě jako dobrodružnou knihu, a nedokazal akceptovat, že takové věci by se někde skutečně mohly dít. V současné době určitě zajímavé čtení, psáno dost jednoduchým stylem.
mal
  2. 4. 2012, 18:09
Při čtení tohoto příběhu mi běhal mráz po zádech a kam se hrabou smyšlené příběhy, není nad reálný obraz toho jak se dá žít a přežít.
nierethil
  19. 6. 2015, 11:14
Dojemný příběh plný ošklivých pravd, ze kterých vás sem tam zamrazí. I když kniha nevyšla tento rok, dokonale zapadá do dnešního dění, a to jí možná přidává na zajímavosti. Je jen škoda, jak málo je známá, rozhodně by si zasloužila větší pozornost.
Autor používá zvláštní styl psaní a sem tam do děje vetkne úryvek "rozhovoru" se skutečným Enajatem, čímž zajímavě posouvá děj a osvětluje určité situace.
Příběh mě strhl a hlavně mě donutil zamyslet se.