Alice v zrcadle

Alice v zrcadle Originální název: Alice in the Looking Glass

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-430-4

Jota (2006) 80-7217-430-4 258

V deseti letech byla Alice bezstarostná, veselá dívka s velkým smyslem pro humor. Všichni, kdo ji znali, ji měli rádi. V jedenácti se u ní začaly objevovat zvláštní rituály, které přerostly v obsesivně kompulzivní poruchu. Když jí bylo čtrnáct, potíže s nutkavým chováním se změnily v anorexii.Dnes je Alici devatenáct let a pomalu se uzdravuje. V knize, kterou se chystáte číst, se její matka Jo ohlíží zpět na uplynulých devět let života a podrobně popisuje cestu krajinou "Planety Anorexie", což je její vlastní označení dceřiny nemoci. (Založil/a: skjaninka)

Jo Kingsley Jo Kingsley
*??.??.1954

Alice Kingsley Alice Kingsley
*29.5. 1986

Illaa
  5. 2. 2015, 10:17
Kniha mě do první půlky velice bavila. Pak to již začalo být trošku stále o tom jednom. V části, která byla psaná z pohledu matky, byl čtenář ještě v očekávání, jak to všechno s dcerou dopadne. V druhé části to již bylo jen o pocitech, které v těch samých situacích prožívala dcera. Na konci jsem byla všemi těmi pocity přesycená, a proto jsem konec jen rychle přeběhla.
Emmilli
  14. 12. 2014, 21:27
Pro mě byla tato kniha Velké zklamání. Na toto téma jsem četla vic knih a tato byla nejslabší. Vyprávění celkem nezazivne a vlastně se to pořád dokola opakovalo . druha část kde příběh vyprávěla Alice byl o něco zazivnejsi ale i ta, jsem ráda že mám konečně do čteno a mužů se pustit do nějakého nove knížky která nebude tak, , sucha, ,